Tragiczny wypadek na Gocławiu

To już kolejny wypadek na Pradze w ciągu ostatnich dni, kiedy jadący z nadmierną prędkością samochód powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

3

Tym razem, w środę 3 sierpnia, pędzący ul. Fieldorfa samochód marki ford zderzył się na skrzyżowaniu z ul. Meissnera z toyotą. W wyniku zderzenia ford wpadł na chodnik, potrącając rowerzystkę i rowerzystę z małym dzieckiem, czekających na przejściu dla pieszych oraz mężczyznę stojącego przy przystanku autobusowym. W wyniku uderzenia 41-letnia rowerzystka zmarła, a przewożone w foteliku dziecko, poważnie ranne, zostało przewiezione do szpitala razem z 33-letnim ojcem. Do szpitala trafił także potrącony pieszy oraz 60-letni kierowca toyoty. 26-letniemu kierowcy sportowego forda nic się nie stało.

Śledczy ustalają przyczyny wypadku. Stwierdzili, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Świadkowie sugerują, że przyczyną wypadku, oprócz przekroczenia prędkości przez kierującego fordem, było też wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę toyoty.

1

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content