Tramwaj na Zieloną Białołękę – najnowsza informacja

Informacja o budowie zajezdni na Annopolu przywołała temat tramwaju na Zieloną Białołękę. Prace nad linią, na którą tak czekają mieszkańcy, trwają, ale… na pierwszy tramwaj trzeba jeszcze poczekać.

O planach budowy tej trasy pisaliśmy już wiele, dlatego po prostu cytujemy rzecznika Tramwajów Warszawskich. Maciej Dutkiewicz o aktualnym stanie prac:

“TW zakończyły prace nad koncepcją przebiegu trasy. Jest już gotowa koncepcja wiaduktu nad trasą S8, nad którą pracowano oddzielnie, bo jest to duże zadanie, które wymagało konsultacji z GDDKiA. W planach jest skonsultowanie z warszawiakami szczegółów dotyczących nowej linii. W przygotowaniu są teraz materiały do tego by uzyskać decyzję środowiskową, czyli jeden z najważniejszych dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia inwestycji. Przygotowano tzw. kartę informacji o przedsięwzięciu, jest to dokument potrzebny do tego by złożyć wniosek o decyzję środowiskową. Inwestycja jest planowana na nową perspektywę finansową UE, która będzie trwała od 2021 do 2027 roku.