Tydzień oceanów w warszawskim ZOO

8 czerwca przypada Światowy Dzień Oceanów. Z tej okazji warszawskie ZOO przygotowało szereg atrakcji, które pozwolą odwiedzającym poszerzyć wiedzę na temat największych ekosystemów wodnych naszej planety. Obchody Tygodnia Oceanów rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do 13 czerwca.
 
W tym czasie zwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie będą mogli się dowiedzieć, jak możemy chronić oceany, pogłębić wiedzę o zasobach, których jest coraz mniej, a także poznać najnowsze informacje o problemach ekosystemów wodnych i zagrożeniach ze strony człowieka. W Hipopotamiarni i Akwarium morskim znajduje się wystawa, która opowiada o potrzebach i sposobach ochrony oceanów. Dodatkowo, na profilu ZOO na Facebooku, pojawiać się będą posty w temacie mórz i oceanów.
 
Rodzinna gra terenowa
 
Przez cały tydzień będzie można także wziąć udział w rodzinnej grze terenowej „Chrońmy Morza i Oceany”, której opis oraz karta pracy znajdują się w gazecie „Leonardo” (dostępnej nieodpłatnie przy wejściach do warszawskiego ZOO). Można w niej również przeczytać informacje na temat mórz i oceanów, a także o konieczności podejmowania kolejnych działań ratujących ekosystemy wodne świata.
 
Codziennie trzech, a w sobotę i niedzielę pięcioro uczestników gry terenowej, którzy jako pierwsi o godz. 17:00 wyślą na Messengera warszawskiego ZOO prawidłowe rozwiązanie otrzyma nagrodę. Są nimi darmowe warsztaty przyrodnicze w Szkole Twórczej Nauki – Vinci (dla laureata i osoby towarzyszącej) oraz atrakcyjne worki-plecaki z logo MSC.


 
Światowy Dzień Oceanów
 
8 czerwca, w Światowy Dzień Oceanów zaplanowana jest emisja kilku interesujących filmów i relacji z różnych stron świata, m.in. z Dolphins Discovery Centre w Australii. ZOO pokaże, jak „sadzi” koralowce, a w relacji na żywo pracownicy opowiedzą o tym, jak ogrody zoologiczne angażują się w ochronę mórz i oceanów; odbędzie się też rozmowa o bezpiecznym i odpowiedzialnym nurkowaniu.
 
Transmisja na żywo prosto z Akwarium w ZOO rozpocznie się o godz. 12:00. W nagraniu wystąpi p. Natalia Milewska (wolontariusz Warszawskiego ZOO), która opowie o ratowaniu delfinów w Australii oraz pracownik Akwarium – p. Grzegorz Czarnecki, który opowie o rafach koralowych. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne dla wszystkich chętnych.
 
Organizatorami tygodnia są: warszawskie ZOO, Vinci – Szkoła Twórczej Nauki oraz organizacja Marine Stewardship Council. /um/
 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content