Uczennice białołęckiej podstawówki najlepsze w Polsce!

Duży sukces odniosły piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków” z Białołęki. Młode adeptki futbolu wygrały Ogólnopolski Finał Turnieju Futsal Gram. Zanim uczennice stołecznej podstawówki udały się na zawody finałowe rozgrywane w Opolu musiały przebrnąć przez eliminacje rozgrywane w Warszawie. W nich piłkarki z Białołęki były bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie spotkania.

Do Ogólnopolskiego Finału Turnieju Futsal Gram awansowały cztery najlepsze żeńskie drużyny z całej Polski. Poza przygotowywanym przez Magdalenę Wójtowicz stołecznym zespołem były to przedstawicielki: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu, Szkoły Podstawowej nr 6 z Siemianowic Śląskich oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Opolu.

Mecze w Stegu Arenie cieszyły się dużą popularnością wśród kibiców. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Piłkarski ze Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków” ponownie pokazały się z bardzo dobrej strony. Pewne zwycięstwa kolejno z zespołami z Opola (5:2), Rawicza (6:0) oraz Siemianowic Śląskich (5:0) przyniosły warszawiankom triumf w całych zawodach. Na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki PSP nr 24 z Opola, zaś trzecie miejsce przypadło ZSP nr 2 z Rawicza. Stołeczny zespół mógł cieszyć się także z nagrody indywidualnej. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano bowiem uczennicę warszawskiej podstawówki – Kalinę Kudlicką.

W zawodach Futsal Gram mających na celu promocję aktywności fizycznej oraz futsalu, jako dyscypliny sportowej, mogły wziąć udział reprezentacje szkół podstawowych, które składały się z uczniów klas V-VIII. W Opolu Szkołę Podstawową nr 368 reprezentowały: Kalina Kudlicka, Aleksandra Lewicka, Lena Urazinska, Zofia Chochoł, Weronika Grabowska, Karolina Janowska, Hanna Kudlicka, Antonina Luchowska i Natalia Subczyńska.

W odbywającym się w tym samym czasie turnieju chłopców triumfowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 7 w Lesznie 2:1. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie o trzecie miejsce, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej im. Wiktorii Wiedeńskiej Fundacji Edukacyjnej „Varsovia” z warszawskiego Wilanowa okazali się lepsi od swoich rywali ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord Bielsko-Biała.

/MK/

Fot. pixabay.comBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content