Udusił i zakopał kota. Nie pozostanie bezkarny

Nie tylko ratują zwierzęta, ale też dochodzą sprawiedliwości – Pogotowie dla zwierząt tym razem interweniowało w Wawrze.
Ta sprawa to przykład na to, że osoby znęcające się nad zwierzętami nie mogą czuć się bezkarne. Kiedy działacze Pogotowia dla zwierząt otrzymali informację o tym, że jeden z mieszkańców Wawra w bestialski sposób uśmiercił swojego kota, od razu pojechali we wskazane miejsce.

Na posesji jednak ciała zwierzęcia nie było. Dopiero w czasie przeszukania działki, znaleziono je zakopane. Wcześniej zabezpieczono linkę, którą prawdopodobnie mężczyzna udusił zwierzę.
Interweniujących nie przekonały opowieści o tym, że „kot zaplątał się w drut i utknął w płocie, przez który zamierzał się przedostać”. Martwe zwierzę zostało skierowane na badania. Sekcja zwłok potwierdziła, że zostało ono uduszone przez człowieka.

Kot cierpiał bardzo długo. Teraz trzeba wymierzyć sprawiedliwość. Niestety ta „sprawiedliwość” to „tylko” lub „aż” złożenie na mężczyznę zawiadomienia o zabiciu kota. Potem trzeba czekać około roku na wyrok. Mamy jednak nadzieję, iż sprawca otrzyma surową karę – zapowiada Pogotowie dla zwierząt.

 

Foto: Pogotowie dla zwierząt

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content