Ukrainiec pobił swojego rodaka

Kryminalni z Białołęki zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, rozbój i uszkodzenie ciała. Ofiarą mężczyzny był jego rodak. Policjanci odzyskali także skradzione pokrzywdzonemu mienie. 35-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Kryminalni z Białołęki otrzymali informację o napadzie na obywatela Ukrainy. Realizując czynności do tej sprawy zatrzymali 35-latka, który podejrzewany był o to przestępstwo.

Z ustaleń śledczych wynikało, że dzień wcześniej 35-latek odwiedził pokrzywdzonego w wynajmowanym przez niego pokoju hotelowym i zaatakował go. Obywatel Ukrainy bił swojego rodaka i kopał po całym ciele, groził mu, jednocześnie żądając zwrotu pieniędzy. Następnie zabrał pokrzywdzonemu dwa telefony komórkowe i 25 złotych.

Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty karne za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w zbiegu z rozbojem i uszkodzeniem ciała swojego rodaka.

Prokurator zastosował wobec 35-latka policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Za przestępstwa, których mężczyzna się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności.

www.policja.waw.pl