Ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego potrzebuje zmian

Jak zmienić ulicę Jana Nowaka-Jeziorańskiego? Czy w jej okolicy powinno powstać więcej miejsc parkingowych czy też więcej drzew? Na te pytania mają odpowiedzieć prowadzone spotkania konsultacyjne. 

W ciągu ostatnich kilku lat okolica ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego bardzo się zmieniła. Powstały nowe osiedla, sklepy, a to jeszcze nie koniec zmian. W tym roku w rejonie skrzyżowania z ul. Fieldorfa planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową szkoły podstawowej i przedszkola, a także domu kultury. Co więcej na terenie Parku nad Balatonem od strony ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego wkrótce pojawi się nowa ogólnodostępna miejska toaleta. Nowoczesną, bezpieczną nawierzchnię zyska także parkowy plac zabaw. Tomasz Kucharski – burmistrz dzielnicy oraz Karol Kowalczyk – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy wspólnie zainicjowali akcję pn. “Jaka ul. Jana Nowaka?” 
Wszystko po to, by uporządkować i poprawić wygląd tej ulicy.

Czy powinny powstać bezpieczne przejścia dla pieszych czy może nowe latarnie? O tym zadecydują sami mieszkańcy. Inicjatorom akcji zależy na dyskusji z mieszkańcami. Będą zbierać odpowiedzi i opinie podczas bezpośrednich spotkań w mobilnym punkcie, który ustawiony będzie wzdłuż ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Specjalnie na tę okazję przygotowana została ankieta, w której można zaznaczyć najważniejsze i najpilniejsze do wykonania zmiany dotyczące ulicy. Pozostawiono w niej także miejsce na propozycje innowacyjnych rozwiązań licząc na pomysłowość ankietowanych. Najbliższe spotkanie planowane jest na sobotę 18 sierpnia w godz. 11.30 – 13.00. Mobilny punkt będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu z ul. Kompasową. 
Już dzisiaj wiadomo, że wiele głosów mieszkańców dotyczy np. zwiększenia częstotliwości autobusów kursujących ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Co jeszcze trzeba zmienić? Pomysły można przesyłać mailem na adres: radnyKowalczyk@gmail.com 

 

Źródło: Urząd Dzielnicy

Foto: Fotopolska