Ulica Światowida zostanie połączona z Modlińską

Ulica Światowida zostanie połączona z Modlińską

Już wkrótce ulica Światowida na swoim północnym odcinku połączy się z ulicą Modlińską. 22 września rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy skrzyżowania tych dwóch ulic. Na czas budowy przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku.

Roboty drogowe nad tą inwestycją zaczęły się od wytyczenia tzw. przewiązek między jezdniami na ulicy Modlińskiej. Na czas prac wygrodzono po jednym pasie – lewym – z obu jezdni tej ulicy. Pas w stronę Jabłonny został zwężony na odcinku od końca zatoki przystanku autobusowego Żiżki 02 (za przejściem dla pieszych, na wysokości nr Modlińska 256).

Kierowcy poruszają się tam dwoma pasami do skrzyżowania z ul. Prząśniczek. Przed lewoskrętem w ul. Poetów i Sprawną jezdnia rozszerzy się do istniejących pięciu pasów bez zmian w organizacji ruchu. Jezdnia w przeciwnym kierunku zostanie zwężona o jeden pas na odcinku od ul. Poetów do Modlińskiej 293 (do znaku informującego o fotoradarze).

Budowa przewiązek potrwać ma do końca września. Po ich zakończeniu zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Centrum, a drogowcy przystąpią do budowy zachodniej części skrzyżowania ulic Światowida i Modlińskiej. Prace te mają potrwać do wiosny 2023 roku. Po ich zakończeniu jezdnia w kierunku Jabłonny zostanie zamknięta i rozpocznie się budowa wschodniej części skrzyżowania.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

Źródło i foto: UD Białołękaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content