Uważajcie w parkach! Jest prośba o zachowanie ostrożności

Czasy mamy ciężkie, z każdej strony czyhają na nas liczne zagrożenia. Mówi się wiele o zachowaniu ostrożności na przejściach dla pieszych, ostrzega przed dzikimi zwierzętami mogącymi wbiec na drogę w lesie, ale nikt nie informuje o tym, że niebezpieczeństwo może kryć się na drzewie w parku! Podstępne kasztany czają się na gałęziach i tylko czekają aż ktoś nadejdzie. Wtedy z całym impetem uderzają w ramię, albo co zgrozo – nawet w głowę przechodnia!

To nie jest żart. Urząd Dzielnicy Białołęka przed weekendem za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu 19115 otrzymał wiadomość: “Proszę o zabezpieczenie kasztanowców i innych drzew tego typu. Lecące kasztany i żołędzie mogą spowodować zagrożenie dla osób korzystających z parku. Powinno się informować mieszkańców o zagrożeniach tego typu”.

– Ostrzegamy przed spadającymi z drzew darami jesieni. Warto uważać również na orzechy. Dla szczególnie delikatnych zalecamy spacery w kasku – przestrzega urząd na facebooku. Dołączamy się do apelu: spacery tak, ale ostrożnie – dzisiejsze kasztany już nie są takie łagodne jak kiedyś, te atakują nagle i niespodziewanie!