W Wesołej powstaje pierwsze miejskie liceum

W Wesołej zostanie wybudowane nowoczesne liceum ogólnokształcące dla 600 uczniów – koszt inwestycji to blisko 34,5 mln zł.  Otwarcie placówki zaplanowano pod koniec 2023 r. Jest to pierwsze od 20 lat budowane od nowa liceum w Warszawie.

Wybudowania liceum na terenie dzielnicy chcieli również mieszkańcy Wesołej – ponad 70 proc. z nich opowiedziało się za pomysłem utworzenia szkoły ponadpodstawowej w czasie konsultacji społecznych w 2018 r. W okresie przejściowym, tj. do czasu wybudowania nowego budynku, placówka korzysta z pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 385 w Starej Miłośnie. Liceum rozpoczęło działalność 1 września 2019 r. – wówczas utworzono 4 oddziały dla 136 uczniów, obecnie jest ich ponad 280. Już za rok uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z budynku nowej szkoły i znakomitych warunków do nauki i pracy.

Liceum dobrze zaprojektowane

Przyszła siedziba liceum to nowoczesny jednopiętrowy obiekt o powierzchni ponad 6.3 tys. m². Oprócz sal dydaktycznych w budynku znajdzie się audytorium z funkcją widowiskową na 229 miejsc i stołówką. Placówka będzie posiadać wewnętrzne patio, które umożliwi uczniom odpoczynek na świeżym powietrzu. Obok szkoły znajdzie się sala sportowa o powierzchni 700 m² z siłownią. W projekcie budynku szkoły zastosowano przyjazne dla środowiska źródła ciepła: powietrzne pompy ciepła wspomagane kondensacyjnymi kotłami gazowymi. Dach części sportowej zostanie pokryty panelami fotowoltaicznymi, które wspomagać będą zasilanie szkoły w energię elektryczną.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku liceum rozstrzygnięto pod koniec 2019 r., a wprowadzenie wykonawcy na teren budowy nastąpiło w listopadzie 2021 r. Do połowy marca br. trwały prace przygotowawcze (m.in. ogrodzenie terenu, przygotowanie zaplecza i przyłączy). Zgodnie z harmonogramem zakończenie budowy i oddanie budynku do użytkowania nastąpi pod koniec 2023 r.

Koszt inwestycji to 34 427 700 zł. Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej plus3-architekci Sp. z o.o. Wykonawcą robót budowlanych była firma REMBUD Sp. z o.o.

/um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content