Wakacje z „Mieszkańcem”

Nie każdy może sobie pozwolić na dłuższy wyjazd. Często na odpoczynek po pracy mamy tylko 1-2 dni. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na siedzenie w mieście? Możliwości wyjazdów w okolice Warszawy jest mnóstwo, ale zaplanować spływ kajakowy – rano wyjechać i wieczorem wrócić do domu – to jest prawdziwe wyzwanie.

„Mieszkaniec” odkrył spływ kajakowy parę kilometrów od Stolicy.

O spływie kajakowym Świdrem rozmawiamy z właścicielami przystani „Kajaki nad Świdrem”, Magdaleną i Norbertem Foltin.

Nasza przystań „Kajaki nad Świdrem” zlokalizowana jest w miejscowości Wólka Mlądzka nad rzeką Świder. Zajmujemy się organizacją spływów kajakowych piękną doliną rzeki Świder oraz środkowym biegiem Wisły. Posiadamy unikalny klimatyczny „swój kawałek ziemi”, który zmieniliśmy na bazę do wypadów kajakowych. W okolicy dostępne jest pięć tras od 5 km do ponad 20 km. Dla naszych gości kajakarzy, indywidualnie dobieramy długość trasy i w każdym miejscu jesteśmy w stanie przejąć kajak – mówi pani Magdalena Foltin.

Można zostawić u nas samochód i wypożyczyć kajak dla siebie, rodziny oraz przyjaciół. Płynąc kajakiem można przeżyć wyjątkowy czas w otoczeniu prawdziwej przyrody, zobaczyć przepiękne krajobrazy i mieć wspaniały kontakt z naturą – dodaje pan Norbert Foltin. – Taki spływ to świetna zabawa dla całej rodziny. Można też zorganizować u nas niezapomnianą imprezę urodzinową, połączoną ze spływem kajakowym. Niedawno para młoda spędziła u nas swój tydzień  przedślubny– wspomina pan Norbert.

Obecnie niewysoka woda gwarantuje bezpieczeństwo spływu, a nowe, dwuosobowe, wygodne kajaki mają także dodatkowe siedzisko dla kilkuletnich dzieci. Zabezpieczamy transport uczestników, oferujemy niezbędną pomoc logistyczną, świetne jedzenie po spływie, możliwość kameralnego biwakowania – podkreśla pani Magdalena.

W spływie można uczestniczyć codziennie – warunkiem jest tylko sprzyjająca pogoda.

„Kajaki nad Świdrem” facebook.com/kajakinadswidrem