Warszawski Dzień Zwierząt

Już w najbliższą niedzielę, 22 maja, na Podzamczu w Parku Fontann będzie można spotkać ponad 100 psów warszawskiego Schroniska na Paluchu, a także posłuchać porad specjalistów czy bezpłatnie zaczipować swojego psa i kota.

Tegoroczny Warszawski Dzień Zwierząt, podobnie jak poprzednie edycje, nie pozwoli się nudzić. W najbliższą niedzielę między godziną 12:00 a 18:00 przy Multimedialnym Parku Fontann czekać będzie ponad 100 chętnych do adopcji psów z warszawskiego Schroniska na Paluchu, pracownicy i wolontariusze placówki oraz przedstawiciele fundacji wspierających zwierzęta. Na wydarzenie warto zabrać własnego pupila, w szczególności jeśli jest nim adopciak z „Palucha” – organizatorzy przygotują dla nich specjalne upominki. Nie zabraknie też porad adopcyjnych, prelekcji behawiorystów i konkursów z nagrodami. Na miejscu będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa.

Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt będzie można spotkać także Igora Tracza, wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz adopciaka Blacky’ego, mistrza Polskiej Ligi Nosework. Po raz kolejny wręczone zostaną też statuetki „Przyjaciel Schroniska na Paluchu”.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy miłośnicy zwierząt – nie tylko psów i kotów. Swoje stoiska wystawią również organizacje opiekujące się pozostałymi przedstawicielami fauny, m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Przygarnij Królika i Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim.

Organizatorem wydarzenia jest stołeczne Schronisko na Paluchu. Ostatni Warszawski Dzień Zwierząt odbył się w 2019 r. /um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content