Warto przeczytać

Jak zrozumieć kota i nie oszaleć? Jak wyjaśnić psu, że niszczenie kolejnej pary butów, to nie najlepszy sposób na radzenie sobie z tęsknotą? Odpowiedzi na te i wiele innych, intrygujących na co dzień właścicieli czworonogów pytań można znaleźć w poradnikach wydawnictwa RM, napisanych przez Barbarę Sieradzan: Kot w domu. Instrukcja obsługiPies w domu. Instrukcja obsługi.

Jeśli spróbujemy zrozumieć kota, nie niszcząc jego autonomii, ustalimy granice i zasady, a wszystko będzie opierało się na wzajemnej sympatii – stanie się on bardzo przyjaznym kompanem w życiu! Podobnie jest z psem – bez ustalonych reguł nie DOG-ada się z człowiekiem. A więc, jak zostać jego prawdziwym opiekunem – dającym mu poczucie bezpieczeństwa i otaczającym go miłością?

Brzmi jak jedna z prac Herkulesa? To jednak naprawdę możliwe. W książkach Barbary Sieradzan właściciele wszystkich krnąbrnych i psotnych, ale w głębi serca kochanych i zagubionych zwierzaków, znajdą propozycje rozwiązań problemów z zakresu opieki nad kotami i psami.

Barbara Sieradzan, która dzieliła życie z niejednym futrzakiem, w swoich niezwykle osobistych i ciepłych, a zarazem uniwersalnych pod względem problematyki książkach, przekazuje wiedzę i doświadczenie na temat kocich i psich charakterów. Jest dyplomowaną bioenergoterapeutką, wyspecjalizowaną w pracy z kotami, psami i końmi. Posiada również II stopień reiki. Przeszła szereg wielopoziomowych szkoleń z zakresu behawioru zwierząt, głównie kotów. Amatorsko zajmuje się również projektowaniem biżuterii, ceramiką i malarstwem, z często pojawiającym się motywem kocim. Nie umie jeździć na rowerze, ale utrzymuje się na koniu. Prywatnie właścicielka czarno-białej łaciatej kotki Melisy, dwóch rudych dachowców Dymitra i Ryszarda, a także suczki yorkshire terier o imieniu Bjutex. Twierdzi, że wychowała się po trosze w wilczym gnieździe i kiedyś mogła być psem, ale krnąbrnym – na pewno nie podawała łapy na żądanie. Ponadto uważa, że nie jest uzależniona od kotów. Nikt w to nie wierzy…

Książkę „Pies w domu instrukcja obsługi” będzie można wygrać w konkursie, który już wkrótce ogłosimy na naszym fb.

Focus Clinic

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 14(806) ROK XXXI
Następne wydanie 11.08.2022

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content