Wawerscy zawodnicy sumo bezkonkurencyjni

sumo2016-1Spektakularny sukces braci bliźniaków Pawła i Tomasza Wojda na Mistrzostwach Polski w sumo młodzieży do lat 23 i seniorów, które odbyły się 2 kwietnia w Falenicy w hali sportowej Zespołu Szkół 111. Zawodników dopingowali m.in JE Ambasador Japoni Shigeo Matsutomi z małżonką oraz zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. 

Paweł i Tomasz Wojda nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i to zarówno w grupie młodzieżowców, jak i seniorów. Do tej pory nie zdarzyło się w historii polskiego sumo, aby jednego dnia dwóch zawodników z jednego klubu, a tym przypadku bracia bliźniacy, zdobyli 4 tytuły mistrzów Polski.

I tak Paweł zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 85 kg w grupie młodzieżowców oraz w grupie seniorów, a jego brat bliźniak nie był gorszy i też zdobył 2 złote medale, tylko że w kategorii wyższej do 92 kg. Jak podkreśla Andrzej Wojda trener UKS FUKS Falenica,Tomek i Paweł od wielu lat należą do czołówki europejskiej i krajowej i mają na swoim koncie wiele medali, w tym złotych z mistrzostw Europy i oczywiście Polski w różnych grupach wagowych. Jednak do tej pory nie udało im równocześnie osiągnąć takiego wielkiego sukcesu sportowego.

Mistrzostwa były ostatnią kwalifikacją zawodników do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy młodzieżowców i seniorów, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia w Krotoszynie. Tomasz (92 kg) i Paweł Wojda (85 kg) zakwalifikowali się do reprezentacji narodowej i będą bronić barw Polski w obydwu mistrzostwach. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

sumo2016

Na zdjęciu JE Ambasador Japoni Shigeo Matsutomi z małżonką, trener UKS Fuks Falenica Andrzej Wojda oraz zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content