Wianki nad Wisłą już w sobotę
Rodzinny piknik świętojański, rekonstrukcja wioski słowiańskiej i flisackiej, warsztaty wicia wianków, a wieczorem koncerty – tak będzie podczas tegorocznych Wianków nad Wisłą. Zwieńczeniem imprezy na Podzamczu będzie koncert poświęcony twórczości legendy polskiej muzyki – Kory Jackowskiej.
Dzień pełen atrakcji dla całych rodzin
Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą rozpoczną się piknikowymi atrakcjami dla całej rodziny. W zrekonstruowanej wiosce Słowian będzie można odwiedzić warsztat tkacki, garncarski i spróbować pradawnej kuchni. Miłośnikom historii do gustu z pewnością przypadnie także osada flisacka.
Ponadto, na terenie imprezy znajdą się różnorodne strefy tematyczne, takie jak Eko Wianki, w której będzie można dowiedzieć się więcej o zrównoważonym stylu życia i ekologii, czy strefa warsztatowa, gdzie będzie można upleść kolorowe, pachnące nakrycie głowy. Nie zabraknie również strefy kulinarnej z przysmakami tradycyjnymi Mazowsza.
Muzyka Kory znowu zabrzmi w stolicy
Na scenie nad Wisłą koncerty rozpoczną się o 19:15. Jako pierwszy wystąpi zespół Felivers, a następnie Smolasty i Dawid Kwiatkowski.
Zwieńczeniem muzycznej części Wianków nad Wisłą będzie wyjątkowy, emitowany na żywo na antenie TVN, koncert poświęcony twórczości niezapomnianej liderki zespołu Manaam – Korze Jackowskiej.
Podczas wydarzenia pod hasłem „KORA. Przyszłam na świat po to” swoje interpretacje największych przebojów artystki zaprezentują: Ralph Kamiński, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Muniek Staszczyk, Bovska, Organek, Natalia Przybysz, Ania Karwan, Maciej Musiałowski, Karolina Lizer & Zee Krayski oraz exMaanam.
Wianki dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
Na czas Wianków nad Wisłą zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami – wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich i pętlę indukcyjną dla słabo- i niesłyszących.
O Wiankach nad Wisłą
Wianki nad Wisłą to warszawski sposób na radosne powitanie lata. Wydarzenie organizowane przez Stołeczną Estradę inspirowane jest słowiańską tradycją Nocy Kupały. Od kilkudziesięciu lat odbywa się w czerwcową sobotę, tuż przed letnim przesileniem. Koncerty gwiazd sceny polskiej i zagranicznej, rodzinny piknik czy przypomnienie dawnych obyczajów to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników w okolicach Multimedialnego Parku Fontann. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta st. Warszawy.
/UM Warszawa/