Wiatr oderwał elewację z kamienicy na Pradze

Pogoda dopisuje – wysoka temperatura, pełne słońce, a do tego dość silny wiatr. Z jednej strony dobrze, bo łatwiej znieść ten nagły napływ ciepłego powietrza, z drugiej – bywają sytuacje, kiedy mocne podmuchy wiatru okazują się naprawdę groźne.

Tak właśnie było wczoraj, 11 maja, na Pradze Północ – silny wiatr oderwał fragment elewacji z kamienicy przy ul. Wileńskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale wszystko mogło zakończyć się tragicznie…

Wszystko wydarzyło się kilka minut po godzinie 16. Wtedy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o tynku odpadającym z jednej z kamienic przy ulicy Wileńskiej, która jest częściowo wykwaterowana.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zobaczyli jak ze ściany odrywa się kolejny element, spada na ochronną siatkę, a potem na chodnik, którym przechodzili ludzie. Natychmiast wygrodzili taśmą ostrzegawczą zagrożony rejon i wezwali straż pożarną. Strażacy potwierdzili, że kolejne fragmenty tynku mogą spaść w każdej chwili i należy je usunąć. Wezwano drugi wóz z wysięgnikiem. Strażacy usunęli ze ściany uszkodzoną elewację. Przed godziną 18 akcja została zakończona, a ruch pieszych – przywrócony – relacjonuje Straż Miejska.

Źródło: Straż Miejska 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content