Wielkie sukcesy sportowców z prawobrzeżnej Warszawy

Ostatnie dni przyniosły wysyp sukcesów sportowców w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych trenujących na co dzień w klubach mających swoją siedzibę w prawobrzeżnej części Warszawy. Odbyło się tu także kilka ważnych imprez. Zapraszamy na listopadowy przegląd wydarzeń sportowych.

Wicemistrz świata, trzykrotny mistrz Polski Piotr Strefner zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy Karate Kyokushin organizacji World Kyokushin Budokai. Na odbywających się w Dębicy zawodach 37-latek reprezentujący południowo-praski Klub Sportowy Kyoko Warszawa wywalczył tytuł wicemistrza Starego Kontynentu w kategorii kumite +90 kg. Piotr Strefner jest także nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 110 na Białołęce.

Po raz dwudziesty piąty odbył się na Białołęce Bieg Niepodległości. Uczestnicy startowali w dwunastu kategoriach. Najszybciej w klasyfikacji open wśród kobiet trasę pokonała Katarzyna Ślusarczyk, zaś wśród mężczyzn Michał Biernacki.

W Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Światowida 56 w dniach 9-12 listopada rozgrywany był 12. Klubowy Puchar Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn. W warszawskich zawodach zaprezentowały się cztery drużyny kobiet i dwanaście ekip mężczyzn. Znakomicie zaprezentowały się jedyne przedstawicielki naszego kraju – koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt Wrocław, które wygrały wszystkie swoje spotkania i zdobyły główne trofeum.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej 66 na Białołęce w październiku oraz listopadzie odbyły się konsultacje szkoleniowe siatkarskich kadr wojewódzkich w kategorii młodzik i młodziczka. Najzdolniejsi przedstawiciele mazowieckich klubów przygotowywali się do Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Kolejny sukces w sportach walki odnieśli białołęccy pięściarze. Paweł Sulęcki i Nikola Prymaczenko, trenujący pod czujnym okiem znakomitego niegdyś boksera Grzegorza Skrzecza w Olympic Fight Club, wywalczyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Reprezentujący Klub Karate Shinkyokushin „Sekai” Jakub Olszewski został wicemistrzem Europy Karate Shinkyokushin. W rozgrywanych w Sofii zawodach sportowiec z Białołęki startował w kategorii 70kg.

Podczas Finału Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego odbywającego się 15 listopada na obiekcie OSiR Żoliborz znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele klubu MKS Jagiellonka Warszawa z Pragi-Północ. Rocznik 2012 wywalczył sześć medali: Lidia Kryszkiewicz – dwa złote (50m stylem grzbietowym, 200m stylem dowolnym), Leonard Pałasz – brąz (200m stylem dowolnym), sztafeta 4x50m stylem zmiennym mix – srebro (Agata Zych, Leonard Pałasz, Natalia Świderska, Lidia Kryszkiewicz), sztafeta 4x100m stylem dowolnym dziewcząt – srebro (Agata Zych, Natalia Świderska, Julia Musiatewicz, Lidia Kryszkiewicz) oraz sztafeta 4x100m stylem dowolnym chłopców – brąz (Leonard Pałasz, Stanisław Kur, Oskar Gruszka, Jakub Zwoliński). Rocznik 2011 dołożył jeszcze jeden krążek – brązowy medal w sztafecie 4x100m stylem dowolnym chłopców (Franciszek Kusyk, Kajetan Dziurla, Szymon Mamiński, Jakub Bedyński).

/Marcin Kalicki/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl