Biało-czerwoni najlepsi !

To było wspaniałe zwycięstwo podopiecznych Stefana Horngachera w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Polacy skakali najdalej, odlecieli rywalom na Muhlenkopfschanze i pewnie wygrali piątkową “drużynówkę”. Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o prawie 80 punktów pokonali reprezentację Niemiec, która stanęła na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczyli Słoweńcy, którzy do biało-czerwonych stracili już ponad 100 punktów.
 
Walkę w naszej drużynie świetnie rozpoczął Piotr Żyła. W skoku otwarcia wiślanin wylądował na 146 metrze i tym samym zaczął marsz po pewne zwycięstwo Polaków w piątkowym konkursie. W finale Żyła uzyskał 129 metrów. Jako drugi z biało-czerwonych skakał Jakub Wolny. Najmłodszy z podopiecznych Stefana Horngachera prezentował się znakomicie i indywidualnie był najlepszym zawodnikiem konkursu. Wolny oddał dzisiaj skoki na odległość 140,5 oraz 141,5 metra. W trzeciej grupie zawodników rywalizował Dawid Kubacki. 29-latek w pierwszym skoku uzyskał 120,5 metra, co było najlepszym rezultatem w tej grupie, natomiast w finale Kubacki wylądował na 135 metrze. Zwycięstwo naszych skoczków w Willingen przypieczętował Kamil Stoch, który lądował odpowiednio na 132 oraz 133 metrze.
 
Po tym wspaniałym dla nas konkursie w Willingen drużyna Horngachera powiększyła przewagę nad rywalami w klasyfikacji Pucharu Narodów. W tym zestawieniu Polacy zdobyli 4234 punkty i nad drugą reprezentacją Niemiec biało-czerwoni mają już 428 punktów przewagi. Trzecie miejsce z sumą 3079 punktów zajmują Japończycy.
 
Indywidualnie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był dzisiaj Jakub Wolny. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzeci był Kamil Stoch. Natomiast Dawid Kubacki indywidualnie uzyskał 10 notę.
źródło: pzn.pl