Wspólne budowanie ogrodów do zabawy

Ruszył kolejny etap projektu Ogrody do zabawy. Warszawiacy aranżują zielone skwery rozrywki wykorzystując do tego naturalne materiały, takie jak kamienie, kora, czy wiklina. W konkursie mieszkańcy wybrali pięć lokalizacji – dwie z nich są już gotowe. Kolejne powstaną w najbliższy weekend, 21 i 22 lipca. 

– Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie warszawiaków tym projektem. Ostatnie dni pokazały, że pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy są mocno zaangażowani w tworzenie miejsc do twórczej zabawy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy – Aranżacja każdego ogrodu jest niepowtarzalna. Poszczególne projekty były dyskutowane z warszawiakami i przygotowywane z pomocą artystów. Wszystkie mają ważną wspólną cechę – są zrobione z naturalnych surowców i w całości przyjazne środowisku.

W czerwcu odbyły się konsultacyjne spotkania w każdej z pięciu lokalizacji. Mieszkańcy wraz ze specjalistami tworzyli podczas nich koncepcję ogrodów. Drugi etap ruszył 16 lipca. Całe rodziny wraz z artystami budowali szałasy, gniazda sensoryczne, a także wielki tor przeszkód. Pojawiły się także ziołowe grządki i różnorodne sadzonki. W ciągu trzech dni zaaranżowano skwer Kaliny na Żoliborzu, a także Wilczą Górkę, która mieści się przy ulicy Wilczy Dół, w pobliżu Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego na Ursynowie. Następne place będą budowane w najbliższy weekend:

  • sobota, 21 lipca, godz. 10.00 – 17.00, skwer przy ul. Kępnej, róg Zamoyskiego, Praga-Północ;
  • sobota, 21 lipca, godz. 10.00 – 17.00, park Rydza-Śmigłego przy ul. Nullo, przy Jabłonkach, Śródmieście,
  • niedziela, 22 lipca, godz. 10.00 – 17.00, skwer przy Jugosłowiańskiej 17, za stacją benzynową, Praga Południe.

– Do tworzenia tych wyjątkowych miejsc mogą się dołączyć wszyscy – rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy. Akcja ma na celu zwiększenie atrakcyjności osiedlowych terenów zieleni oraz zachęcenie warszawiaków do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jestem dumny z tego, że efekty pilotażowego projektu możemy zobaczyć już dziś. Do konkursu zgłoszono aż 150 lokalizacji. Jak na razie wybraliśmy pięć, ale w planach mamy budowę kolejnych – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. – Ogrody do zabawy to wyjątkowe miejsca, które nie tylko cieszą oko, ale także zachęcają do odkrywania sekretów przyrody. /um/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content