Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 12-14 kwietnia 2024 roku
Wieczór z planszówkami a może wspólne polowanie z dziećmi na pokémony? Jak chcielibyście spędzić wolne dni? Mamy dla Was kilka propozycji ciekawych i bezpłatnych wydarzeń, które odbywają się w najbliższy weekend po prawej stronie Wisły.
Bazarki i wyprzedaże po prawej stronie Wisły
Bazarki i wyprzedaże na Pradze Północ
Sobota, 13 kwietnia, godz. 12.00-17.00. Nowy Bazar Różyckiego, ul. Stalowa 54 – Vintage Market na Nowym Bazarze Różyckiego
Tutaj można znaleźć rękodzieło, sztukę i wszelkie unikatowe produkty, o których nawet się nie śniło!
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 11.0-17.00, Nowy Bazar Różyckiego – Wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego
Czego tam nie będzie!
- Winyle, kasety, walkmany, różne wolumeny!
- Vintage, retromania, skarby z szafy babci!
- Ciuszki vintage, ciuszki retro, ciuszki ekstra, apaszki, czapki, okulary przeciwsłoneczne, obcasy, cichobiegi, szelelesty, szmery, bajery!
- Szpeje, biżuteria, zegarki, sztuka i rękodzieło, dywany, porcelana, przedmioty użyteczne, przedmioty wyjątkowe!
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 12.00-16.00, MOSiR Poranki i Wieczory, Wybrzeże Szczecińskie 1 – Wyprzedaż garażowa
Każda rzecz zasługuje na drugie życie.
Bazarki i wyprzedaże w Wawrze
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 8.00, Targowisko “Falenica”, Trocinowa 1 – Falenicka Giełda Staroci
Prawdziwa giełda staroci, jakich mało zostało. Tylko antyki / bibeloty / starocie, bez wszechogarniającego zalewu chińskich produktów dzisiejszych targowisk. Do tego rękodzielnicy i artyści… Wszystko to na utwardzonym i zadaszonym terenie, z pełnym węzłem sanitarnym i parkingiem. Na terenie duży wybór punktów gastronomicznych.
Gry i zabawy po prawej stronie Wisły
Gry i zabawy na Pradze Południe
Sobota, 13 kwietnia, godz. 10.00-18.00, Centrum Handlowe Promenada, Ostrobramska 75C – Przygoda z pokémonami
Pokémony opanowują Promenadę!
Niezwykła przygoda z Pokémonami nadchodzi! Już 13 kwietnia Promenada stanie się areną rozrywki dla dzieci i ich rodziców. Wydarzenie pełne gier, zabaw i niespodzianek zapewni niezapomniane wspólne chwile. Na uczestników czeka niesamowity labirynt, turnieje z nagrodami, kreatywne warsztaty!
- Od 12.00 do 18.00 na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji i stref tematycznych. Najmłodsi będą mogli wejść do prawdziwego labiryntu, a jego pokonanie zostanie nagrodzone – wszyscy śmiałkowie otrzymają żeton, dzięki któremu będą mogli otrzymać pokemonowe gadżety.
- Artystyczne wyzwania: Dzieci powyżej 8 roku życia mogą sprawdzić swoje zdolności artystyczne na stanowisku do malowania figurek do gier.
- Pokémony wszędzie: Maszyna z przypinkami oraz wypożyczalnia gier planszowych zapewnią mnóstwo zabawy.
- Spotkanie z Pikachu: Na terenie galerii będzie przechadzała się Mega Maskotka Pikachu, gotowa na zdjęcia!
- Spotkanie z youtuberem Kushi: Popularny youtuber Kushi zagra z dziećmi w grę mobilną Pokémon GO, podzieli się autografami i tajnikami świata Pokémonów. Możliwa będzie także wymiana kolekcjonerskich kart.
- Turniej planszowy: O 14.00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju w grę planszową Labyrinth Pokémon.
- Turniej gier zręcznościowych: O 16.00 na odwiedzających czekać będzie turniej gier zręcznościowych z atrakcyjnymi nagrodami.
Gry i zabawy na Targówku
Sobota, 13 kwietnia, godz. 18.30-21.40, Dom Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11 – Wieczór gier planszowych
Klub Gier Planszowych zaprasza na kolejne spotkania w Domu Kultury Świt!
Na stołach pojawią się znane i lubiane gry, a wśród nich m.in.:
- ZAGINIONA WYSPA ARNAK – gra łącząca mechaniki budowania talii i rozmieszczania robotników. Uczestnicy będą eksplorować kolejne zakątki planszy i odkrywać nieznane tereny, umiejętnie zarządzając zgromadzonymi zasobami. Oprócz klasycznych efektów, dostępne karty posłużą również do rozmieszczania pracowników, a wraz z odkrywaniem kolejnych części wyspy, pojawią się zupełnie nowe akcje, które będzie można mogli wykonywać. Niektóre z nich będą wymagały posiadania konkretnych zasobów, kluczowe będzie więc zbudowanie solidnej podstawy.
- 7 CUDÓW ŚWIATA – świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju.
- WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: DOOKOŁA ŚWIATA – przenosi znaną wszystkim grę na nowe terytoria! Tym razem będzie można podróżować dookoła świata i przez Wielkie Jeziora Ameryki Północnej, co oznacza szlaki wodne – tak więc trzeba być gotowym na podróż pod żaglami!
- SOWY – gracze odwiedzają krainy pełne sów. Każdy chce, aby jego podróż trwała jak najdłużej i aby zakończyła się w krainie z dużą liczbą sów. Po drodze gracze spotkają koty, kruki i króliki. Zwierzęta te mogą im pomóc w podróży… lub bardzo ją utrudnić! Piękne ilustracje na kartach przedstawiają niezwykłe sowie krainy. Niektóre sowy przybierają zaskakujące formy i trzeba wytężyć wzrok, aby je dostrzec.
… i wiele innych tytułów!
Gry i zabawy w Wesołej
Sobota, 13 kwietnia, godz. 11.00-18.00, Ośrodek Działań Twórczych Pogodna, ul. Jana Pawła II 25 Warszawa-Wesoła – Poszukiwanie wesołowskich kamieni – edycja II
Klub Młodzieżowego Wolontariatu „Kulturka” zainspirowany inicjatywą „Kamienie Warszawa” zaprasza do II edycji poszukiwań własnoręcznie malowanych kamieni w Wesołej. Jeśli macie w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów to z pewnością to zadanie Wam się spodoba! Na czym polega akcja #kamykiwesoła? Przeczytajcie poniżej.
GDZIE I KIEDY MOŻNA ZNALEŹĆ KAMIENIE?
Pomalowane kamienie oznaczone napisem „#kamykiwesoła” można znaleźć 13 kwietnia (sobota) w okolicach filii Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” (ul. Jana Pawła II 25). Mogą być trochę ukryte na tyłach budynku, przy lasku, ale i położone na widoku.
CO ZROBIĆ ZE ZNALEZIONYM KAMYKIEM?
Przede wszystkim orgaznizatorom będzie bardzo miło jak znalazca pochwali się na Facebooku zdjęciem znalezionego kamyka i oznaczy akcję #kamykiwesola @okwesola. Następnie organizatorzy zapraszają do Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” do wyznaczonego stanowiska.
Imprezy plenerowe po prawej stronie Wisły
Imprezy plenerowe w Rembertowe
Sobota, 13 kwietnia, godz. 12.00-15.00, Dom Kultury Rembertów, Al. Komandosów 8 – Przegląd rowerów
Dom Kultury “Rembertów” zaprasza na wiosenny przegląd rowerów Dnia 13 kwietnia 2024 r. odbędzie się przegląd rowerów na podwórzu Domu Kultury “Rembertów”. Pan Jerzy Winsze będzie czekał na wszystkich chętnych od godziny 12:00. Przez następne 3 godziny Pan Jerzy pomoże, doradzi i pokaże, jak samemu sobie poradzić z drobnymi usterkami rowerowymi.
Następnego dnia, w niedzielę 14 kwietnia 2024 r., Klub Turystyki Rowerowej “Kinowa” oficjalnie rozpocznie sezon rowerowy. Zbiórka o godzinie 10:00 przed Domem Kultury “Rembertów”.
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 10.00-16.00, Dom Kultury Rembertów, Al. Komandosów 8 – Rozpoczęcie sezonu rowerowego
Dom Kultury “Rembertów” oraz Klub Turystyki Rowerowej “Kinowa” zaprasza na oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Zbiórka w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 przed Domem Kultury “Rembertów”.
Imprezy plenerowe w Wawrze
Sobota, 13 kwietnia, godz. 10.00-18.00, Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska 15 – Pan EkoSamochodzik
Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, pasjonatów ekologii, miłośników Wisły i entuzjastów zabaw na świeżym powietrzu na imprezę plenerową „Pan EkoSamochodzik” na Plaży Romantycznej.
Zabawa tradycyjnie rozpocznie się sprzątaniem brzegów Wisły i okolicznych chaszczy. W nagrodę czekać będzie ognisko z poczęstunkiem. Praca+woda=szanty dlatego uczestnikom wydarzenia będzie towarzyszyć piosenka żeglarska. Śmiałkowie, którzy przejdą nowatorską literacko-ekologiczną grę terenową zostaną obdarowani eko-gadżetami. Na młodszych dzieciaków czekają przyrodnicze warsztaty i gry zręcznościowe. Kto woli ciszę i spokój, zatopi się w lekturze jednej z wielu “zielonych” książek, które będą na bibliotecznej mikro wystawie.
Na plaży będą pracować (i biwakować) wielbiciele caravaningu CamperMajstry, którzy wraz z fanami terenówek z Adventure4x4.PL pomogą zebrać i wywieźć znalezione “skarby”. Obie grupy, wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wawer i Biblioteką Wawerską, są współorganizatorami imprezy.
Projekt finansuje Dzielnica Wawer.
Koncerty po prawej stronie Wisły
Koncerty na Pradze Południe
Sobota, 13 kwietnia, godz. 13.00, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Miłosierdzia Bożego, ul. Ateńska 12 – Koncert Oratorium Mesjasz HWV 56 Georg Friedrich Händel
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na koncert pn. Oratorium Mesjasz HWV 56 Georg Friedrich Händel.
Warsztaty po prawej stronie Wisły
Warsztaty na Białołęce
Sobota, 13 kwietnia, godz. 14.00-18.00, Urząd Dzielnicy Białołęka (sala konferencyjna), ul. Modlińska 197 – Spotkanie z kostką Rubika” warsztaty z Mistrzem Polski w konkurencji Clock – Hubertem Firkiem
Zajęcia zawsze zaczną się od nauki układania od podstaw. Następnie będzie pokaz z interakcją z widownią (konkursy, pytania, mini wyścig) – pokazując jak mimo upływu lat ciekawa i zaskakująca może być legendarna łamigłówka sprzed 50 lat . Kolejnym krokiem jest wspólne budowanie mozaiki z kilkuset kostek Rubika – stworzona zostanie mozaika z logotypem Dzielnicy Białołęka.
Pokaz kończy się sesja Q&A, czyli odpowiedzi na zadane przez uczestników pytania. Warsztaty poprowadzi wieloletni nauczyciel kostki Rubika i Mistrz Polski w konkurencji Clock – Hubert Firek. Dodatkowo w warsztatach uczestniczyć będą reprezentanci Polski z Mistrzostw Świata w speedcubingu, więc każdy ochotnik będzie miał możliwość zmierzenia się z profesjonalnym speedcuberem lub zadania indywidualnych pytań.
Wieczory literackie po prawej stronie Wisły
Wieczory literackie na Pradze Północ
Sobota, 13 kwietnia, godz. 11.00-13.00, Pałacyk Konopackiego, Strzelecka 11/13 – Reportażowy Klub Książki / „Irlandia wstaje z kolan”
„Irlandia wstaje z kolan” Marty Abramowicz.
Pałacyk Konopackiego zaprasza wszystkich miłośników dobrego reportażu i dobrej literatury do Reportażowego Klubu Książki. Przeczytajci proponowaną na dany miesiąc książkę i przyjdźcie o niej porozmawiać. Tym razem będzie o głośnym reportażu Marty Abramowicz na temat irlandzkiej drogi do rozliczeń z nadużyciami w Kościele.
Wystawy po prawej stronie Wisły
Wystawy na Pradze Południe
Piątek, sobota i niedziela, 12-14 kwietnia, godz. 9.00-19.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 – Wystawa Jára Cimrmana „polskie ślady
Wystawa Jára Cimermana „polskie ślady” – to zbiór przedmiotów, do powstania których zainspirowała Jare podróż po Polsce.
Maszyna do pisania, dla tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, łyżka odchudzająca, czy wreszcie korale koloru koralowego, które Król Karol kupił Królowej Camili – wszystko to udało się zebrać w jednym miejscu, na osobliwej wystawie. Spotkanie z absurdem to zawsze okazja do spojrzenia na świat z innej perspektywy. Docenienia elementów, których często nawet nie zauważamy. Do spojrzenia na siebie w krzywym zwierciadle i nabraniu dystansu – a jak wiadomo z Kabaretu Starszych Panów – dystans to jedyna pewna ochrona dla serca.
Kurator wystawy: Daniel Fabrykiewicz.
Piątek, sobota i niedziela, 12-14 kwietnia, godz. 9.00-19.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 – Wystawa kolaży z jedwabnych tkanin
Czy rzeczywiście zawsze jest lepiej gdzie nas nie ma? Czasem drugi brzeg kusi atrakcyjnością nieznanego, obietnicą przygody, nowych barw, zapachów… Wystarczy tylko znaleźć sposób, żeby tam się dostać.
Wystawy na Pradze Północ
Piątek, sobota i niedziela, 12-14 kwietnia, godz. 12,00-21.00, Żywa Galeria, Stalowa 52 – Wystawa Joanny Róg-Ociepkiej i Simeona GenewaM
Miasto jest przestrzenią spotkań. Ale nie tylko. Stanowi też pole konfrontacji, walki, przeciągania liny z jednej strony na drugą. Wiecznie żywy organizm, który rodzi się i umiera na naszych oczach, wzbudzając feerię ambiwalentnych emocjonalnych uniesień, od euforii po depresję.
Pomiędzy urbanistycznymi biegunami, nie zawsze ze sobą idealnie korespondującymi, ale budującymi obraz metropolii w skali 1:1, rozpięta jest wystawa malarstwa Joanny Róg-Ociepki i Simeona Genewa.
Piątek, 12 kwietnia, godz. 11.00-19.00, Totuart, plac Konesera 3 – Wystawa Katarzyna Piriankov. Gardens of Illusion
Malarstwo Katarzyny Piriankov to zaproszenie do zaczarowanego ogrodu, w którym kwiaty, symbole i archetypy przeplatają się, tworząc artystyczną ekspresję. Wystawa Gardens of Illusion pokazuje twórczą podróż artystki, eksponując jej unikalne podejście do przedstawienia kwiatów jako pewnego rodzaju kanału służącego do przekraczania rzeczywistości. Poprzez trzy odrębne serie Kwiaty zła, Carpe Diem i Timeless artystka zachęca nas do odkrywania delikatnej równowagi między pięknem a znaczeniem.
Wystawy na Targówku
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 17.00, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1 – Wernisaż wystawy gobelinów pt. Tkanie gobelinów i dobrych relacji
Dom Kultury Zacisze zaprasza na wernisaż wystawy gobelinów pt. Tkanie gobelinów i dobrych relacji z okazji 35. lat Pracowni Tkactwa Artystycznego.
Tkactwo artystyczne na Zaciszu ma już 35 lat. Gobeliny, które powstają w Pracowni są dziełami sztuki. Budzą zachwyt i uznanie. Często są nagradzane i doceniane przez ekspertów. To jednostronne tkaniny wykonywane ręcznie na drewnianych ramach. Od splotów najprostszych, po skomplikowane wzory. Tkaniny unikatowe, nowoczesne, nasycone żywymi barwami. Tkane są z wełny w różnorodnych rozmiarach. Czasami stanowią wielkoformatowe dzieła, a innym razem miniaturowe formy. Mają urok i charakter.
Wszystkie tkane z odrobiną luksusu i dobrych relacji. Podczas tkania gobelinów trzeba się zrelaksować, czasami zatracić, być uważnym i świadomym. Być tu i teraz. To mindfulnessowa pasja. Do ramy nie wystarczy siąść na chwilę. Gobeliny są wymagające. Jednorazowo trzeba poświęcić im kilka godzin, a całej pracy nawet kilka lat. Niektóre z naszych artystek pracują z sobą od kilku, a nawet kilkunastu lat. Inne dołączyły stosunkowo niedawno. Jednak wszystkie zgodnie podkreślają terapeutyczne znaczenie tych spotkań, które dają im możliwość odprężenia, złapania oddechu w codziennej gonitwie. Dlatego tak ważna jest dla nich rozmowa, budowanie dobrych relacji, wsparcie i dzielenie się rękodzielniczym doświadczeniem. Jak zauważyła jedna z artystek, w słowie „spotkanie” ukryte jest „tkanie”.
Wystawy w Wawrze
Piątek, 12 kwietnia, godz. 18.00-19.30, WCK Filia Marysin, ul. Korkowa 119/123 – Radość Życia – Wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Tryc
WCK Filia Marysin serdecznie zaprasza na Wernisaż wystawy twórczości Wiesławy Tryc, mieszkanki Marysina, aktywnej seniorki tańczącej w zespole GRACJA, śpiewającej w chórze SEMPRE.
Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie odbywa się w sali widowiskowej na parterze.
/JPN/
lokalny serwis informacyjny w Warszawie, wiadomości warszawa, gazeta Mieszkaniec
Foto: Pixabay