Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 12-14 lipca 2024
Przed nami drugi weekend lipca. Wiele wydarzeń z ubiegłego weekendu trwa nadal. Znowu czekają na nas filmy, muzyka, kajaki, joga i spacery. Oprócz stałych atrakcji odbędzie się coś nowego – spotkania dla kobiet.
Wydarzenia w dzielnicy Białołęka
„Twórcze Podwieczorki” – VIII edycja, Park Henrykowski, 5 lipca, 17:00-19:30
W ten piątek czeka nas kontynuacja “twórczych Podwieczorków” – cyklu imprez kulturalnych i wydarzeń artystycznych, które odbędą się na terenie Parku Henrykowskiego w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.
Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców Dzielnicy Białołęka i Warszawy (dorosłych i dzieci) oraz do rodzin odpoczywających w miesiącach letnich w stolicy. W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym amfiteatrze (trawnik w centralnej części parku) będziemy mogli przenieść się dzięki zaproszonym artystom na Bliski Wschód i Turcji, do Meksyku, posłuchać przebojów muzyki klasycznej i światowego popu, a także improwizowanej muzyki renesansu.
Godziny wydarzenia: 17.00 – 19.30, w trakcie animacje dla dzieci, koncert dla dorosłych. 0 18.00 zawsze koncert:
- 12.07.2024 r. VABANK pt. “Muzyka Filmowa”,
- 19.07.2024 r. Early Jazz pt. “Inspiracje jazzowe”,
- 26.07.2024 r. ORIENT TRIO pt. “Muzyka Bliskiego Wschodu”.
Bajkowa Białołęka, 13 i 14 lipca, Park Ceramiczna i Park Bociani Zakątek, godzina 13:00
Kolejnym wciąż trwającym wydarzeniem jest Bajkowa Białołęka – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Teatr Baza, a współfinansowany jest ze środków dotacyjnych Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Wstęp wolny. W ten weekend odbędą się dwa spektakle:
- sobota 13 lipca, godzina 13:00, Park Ceramiczna – Szczęście to Lis
- niedziela 14 lipca, godzina 13:00, Park Bociani Zakątek – Krawiec Niteczka
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim, od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków znajduje się przy Jeziorze Kamionkowskim na wysokości KS Drukarz (wejście od strony jeziora/parku lub od strony KS Drukarz). Działa od 2 lipca do 31 sierpnia br., codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00. Do dyspozycji są kajaki 2-osobowe. Wypożyczalnia dysponuje 10 kajakami oraz kompletem sprzętu – wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi w różnych rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Kajaki można wypożyczyć online oraz możliwe jest wypożyczenie kajaków bez rezerwacji – pod warunkiem dostępności sprzętu i okazania dokumentu tożsamości.
Szczegóły na FB wydarzenia.
Plażówka Saska, 13-14 lipca, ul. Wał Miedzeszyński 389
Wydarzenia dla dzieci zorganizowane przez Plażówkę Saska nadal trwają. W ich skład wchodzą:
- Kreatywki – Rękodzieło dla najmłodszych w Plażówce Saska – warsztaty kreatywnego rozwoju, podczas których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą używając materiałów plastycznych, sensorycznych, “recyklingowych” oraz zasobów naturalnych. 13 lipca od godziny 12:00.
- Angielski z Ciocią Pegą w Plażówce Saska – bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. 13 lipca w godzinach 13:00-13:45 (grupa dla 1-3 latków) i 13:45-14:30 (grupa dla 4-6 latków).
- Gordonki w Plażówce Saska – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. 14 lipca od godziny 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lat i od godziny 13:00 dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Joga w Parku nad Balatonem, 13 i 14 lipca o godzinie 11:00
Fundacja Wspierania Zdrowia zaprasza na niezwykłą podróż do świata harmonii i zdrowia podczas naszego wydarzenia “Joga w Parku nad Balatonem”. Wydarzenie jest dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wstęp wolny, bez zapisów.
W ten weekend zajęcia ponownie prowadzą Marta Barwicz (13.07) i Aga Wojtania (14.07). Organizatorzy polecają zabrać swoją matę, ponieważ nie miejscu mają przygotowane tylko 15 sztuk.
Wydarzenie jest współfinansowane przez UD Praga-Południe w ramach programu Organizacja Imprez Sportowo-Rekreacyjnych.
Potańcówki na Grochowskiej, Pawilon Koncertowy Sinfonii Varsovii, ul. Grochowska 272, 12 lipca o godzinie 19:00
Podczas czterech piątkowych wydarzeń zabrzmi muzyka romsko-bałkańska, argentyńska, roztoczańska oraz swing w wykonaniu zaproszonych zespołów. Każda z wieczornych potańcówek rozpocznie się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy.
Dwugodzinne potańcówki rozpoczynać się będą w piątki o 19:00. Wydarzenie nie jest biletowane i nie wymaga rezerwacji miejsc.
- 12.07, 19:00, muzyka romsko-bałkańska, Czarnina:
- Nina Kodorska – wokal, perkusjonalia
- Oliwier Andruszczenko – klarnet basowy, klarnet, saksofon
- Patryk Walczak – akordeon
- Hipolit Woźniak – gitara, wokal
- taniec – Czarnina Dance Group
- 19.07, 19:00, muzyka swingowa, Bartosz Smorągiewicz Ensemble:
- Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon
- Marcin Skaba – skrzypce
- Sebastian Iwanowicz – gitara
- Piotr Domagalski – kontrabas
- taniec – Szkoła swingout.pl
- 26.07, 19:00, muzyka argentyńska, San Luis Tango:
- Luciano Torres – bandoneon
- José Torres Duval – gitara, wokal
- Lina Gómez Carvajal – flet
- Javier Torres Duval – wokal
- Magdalena Lechowska – wokal
- Olga Piotrowska-Cender – fortepian
- taniec – Gianpio Cappucci, Marta Strada
- 02.08, 19:00, muzyka roztoczańska
- Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta
- taniec – Piotr Zgorzelski (Akademia Tańca Tradycyjnego)
KIBBUTZ – Opowieści przy stole x Retrospekcja – wspólne upamiętnienie, Osiedle Ostrobramska, polana przy wieży dla oknówek, 12 lipca godzina 18:00
W miejscu dzisiejszego Osiedla Ostrobramska sto lat temu działała żydowska ferma rolnicza Hechaluc. Organizatorzy zapraszają do wspólnego przywołania historii osób, które współtworzyły to miejsce.
Spotkanie na Osiedlu Ostrobramska zostanie połączone ze zdjęciem z 1921 roku przywołującym przedwojenną historię tego miejsca. Współczesne osiedle mieszkaniowe zostanie zestawione z krajobrazem, po którym nie został żaden ślad. Będzie można sfotografować się na tym historycznym tle i otrzymać pamiątkowe czarno-białe zdjęcie.
Biorąc udział w wydarzeniu, wyrażasz na zgodę na utrwalanie wizerunku.
Jesteś osobą o ograniczonej mobilności i potrzebujesz wsparcia, żeby dobrze się czuć w czasie wydarzenia? A może potrzebujesz tłumaczenia na Polski Język Migowy? Daj znać pod adresem basia@domsztuki.org
Kulturalne Dachowanie – Koncert “Komeda. Romanse”, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, 13 lipca o godzinie 19:00
Koncert w 55. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy oparty jest na reinterpretacji zapomnianych lub nigdy nie wydanych utworów Artysty w formie wokalno-instrumentalnej. Wykonawcami będą Joanna Wojtkiewicz i Mateusz Kaszuba. Z początkiem 2023 roku stworzyli oni projekt Komeda – „Romanse” oparty na reinterpretacji zapomnianych lub nigdy nie wydanych utworów Krzysztofa Komedy w formie wokalno-instrumentalnej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Projekt KOMEDA 55 dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje”. Edycja 2024.
Czytanie “Zdziczałego Czajnika”, Kawiarnia Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, 14 lipca o godzinie 13:00
Wydarzenie dla dzieci w wieku 8-11 lat będzei polegało na czytaniu scenariusza Agnieszki Sadlakowskiej pt. ,,Zdziczały czajnik’’. Po czytaniu będzie można pokazać sceny z usłyszanego tekstu biorąc udział w warsztacie i porysować. Czytają i animują pasjonaci i praktycy teatru, absolwenci warsztatów Strefy WolnoSłowa i przyjaciele kawiarni Stół Powszechny.
Wstęp bezpłatny, zapisy pod adresem Ida.baczek@interia.pl (CZAJNIK w temacie wiadomości).
Praskie Pląsy – międzypokoleniowe potańcowki, Park im Józefa Polińskiego, 14 lipca w godzinach 17:00-20:00
Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe i Michał Fogg, Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga, zapraszają na Praskie Pląsy – II edycję międzypokoleniowych potańcówek na Pradze-Południe. Wstęp wolny.
Purée z dżemem – śladem dawnych kawiarni i restauracji w Kamionku, Dworzec Warszawa Wschodnia, 14 lipca o godzinie 13:00
Małe kultowe budki z zapiekankami, stołówki przy dawnych zakładach przemysłowych, ulubione małe knajpki – cały wachlarz smaków i różnych odmian nostalgii. Będzie można odwiedzić nieistniejący Kamionek, gdzie jeszcze w latach 80. prawie co kilkadziesiąt metrów działał jakiś większy i mniejszy zakład gastronomiczny. Będzie można dowiedzieć się również m.in. gdzie można było zjeść najlepsze śledzie, gdzie można było wypić piwko przy Sinfonii Varsovii, a także jaką ofertę kulinarną oferował Dworzec Wschodni.
Uczestników oprowadzi Marcin Jaszczyński, licencjonowany przewodnik po Warszawie a także wolontariusz Muzeum Warszawskiej Pragi, opowiadacz muzealny.
Miejsce zbiórki: wejście do kas Dworca Wschodniego od strony Lubelskiej.
Koncert Michał Barański x Shachar Elnatan, Dom Sztuki, ul. J. Sztuki 17, 13 lipca o godzinie 19:00
Po raz pierwszy w historii Dom Sztuki zaprasza na b! 13 lipca w ich ogrodzie Michał Barański i Shachar Elnatan wykonają utwory z płyty „Masovian Mantra” (2022), a także kompozycję „Grochów Kibbutz” (2023). Wydarzenie jest częścią finału drugiej edycji projektu „KIBBUTZ”,który zajmuje się żydowską historią Grochowa.
Wstęp wolny. Wymagane jest wypełnienie formularza.
Kulturowe ścieżki dźwiękowe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, 13 lipca o godzinie 17:00
W programie niezwykle znane i bardzo lubiane utwory muzyki filmowej z takich filmów jak np.: „Ogniem i mieczem”, „Śniadanie u Tiffanyego”, „Titanic” czy „Żądło”. Koncert wykonają: Andrzej Przybyciński (obój) i Zhanna Zabłotska (fortepian, obywatelka Ukrainy pochodzenia polskiego).
Podczas koncertu będzie można też kupić płytę CD, wspierając walczącą ludność owładniętej wojną Ukrainy.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ
Praski Babiniec – śniadanie babsko-sąsiedzkie, Muzeum Pragi, ul. Targowa 50/52, 13 lipca o godzinie 11:00
Drogie Sąsiadki z prawego brzegu Wisły. W ramach wystawy o kobietach „Prawobrzeżne” możecie spotkać się na dziedzińcu muzeum, by lepiej się poznać, nawiązać nowe przyjaźnie i nowe babskie sojusze. Zapełnijcie razem długi muzealny stół Waszymi ulubionymi potrawami – każda przynosi chociaż coś małego od siebie. Luźnym rozmowom będą towarzyszyć różne sieciujące aktywności i mikro warsztaty. Babeczki, które prowadzą lokalne małe i większe biznesy mogą przyjść także, by pokazać swoją działalność. Waszą wizytówką może być jeden przedmiot, który najlepiej opisuje to, co robicie zawodowo.
Wydarzenie jest bezpłatne wyłączając aktywności zaproponowane przez parterów: bezspinkowa improwizacja ruchowa z Olą ze straganu Twins Pick (10:30-11:30, koszt 10 zł), malowanie wspólnego kobiecego obrazu z inną Olą, Madame Trouble.
Wieczór opowieści dla dorosłych “O czym śpiewa rzeka”, Plaża Rusałka, 13 lipca o godzinie 17:00
Organizatorzy zapraszają na autorski wieczór opowieści Roksany Pietruczanis i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo. Między wodą a lądem, między ziemią a niebem, tam, gdzie cicho szumią tataraki, tam, gdzie wierzba długimi włosami głaszcze taflę wody, tam, gdzie rzeka płynie leniwie i śpiewa pieśni zapomniane, my usiądziemy w kręgu przy ogniu, by snuć nić opowieści o wodzie jasnej i ciemnej, o wodzie żywej i martwej! A będą to piękne opowieści, utkane z miłości i ciepła, z zazdrości i smutku, z czarów i magii, a i ze zwykłych ludzkich trosk też. Będzie mrocznie, będzie troszkę strasznie, będzie zabawnie i, mamy nadzieję, wzruszająco i romantycznie.
Wydarzenie realizowane we współpracy z Zarządem Zieleni i Dzielnicą Wisła.
Kino letnie w Parku Praskim, Muszla Koncertowa w Parku Praskim, 13 lipca o godzinie 21:00
Organizatorzy zapraszają na letnie plenerowe pokazy filmowe. W tę sobotę w Muszli Koncertowej Parku Praskiego zobaczyć bedzie można film “Green Book”.
W przypadku deszczowej/burzowej pogody pokazy filmowe Muszli Koncertowej w Parku Praskim zostaną przeniesione do Sali widowiskowej Pałacyku Konopackiego na poziomie -1.
Koncert Chain reaction, Chmury, ul. 11 Listopada 22, 13 lipca o 23:00
Między realem, a wirtualem. Między akceleracją, a transcendencją jest przestrzeń, gdzie wszystko zamarło lecz wiruje życiem. Wejdź tam przez bramy Chmur. Wejdź w ekstremalny flow z falą dźwięku. Wejdź w interakcję. Chain reaction.
Wyszukane Techno, EBM, Hardtrance i Electro zagrają:
- SYNTHETIC VISION (Rave Alarm)
- SOLOWINSKI (Potop Records/Minimalna Prawda)
Wydarzenia w dzielnicy Rembertów
Ciąg dalszy ART Festiwal Rembertów 2024, park przy ul. Frontowej, 14 lipca o godzinie 19:00
Na uczestników czeka masa wspaniałych, kulturowych atrakcji. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.
W ten weekend w Domu Kultury Rembertów odbędzie się spektakl dla dorosłych „Najsłodszy owoc” Teatru Skene.
Wydarzenia w dzielnicy Targówek
Notatnik zwany szkicownikiem – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, Domek herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie, 13 lipca o godzinie 11:00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na weekendowe warsztaty z prowadzenia szkicownika, podczas których będzie można przećwiczyć swoje zdolności rysunkowe i przełożyć na papier to, co przyniesie nam myśl.
Warsztaty „Notatnik zwany szkicownikiem” mają na celu zapoznanie się nie tylko z podstawami prowadzenia szkicownika, ale również ich stworzenia. Do zrobienia szkicowników uczestnicy wykorzystają tradycyjną japońską metodę zszywania książek. Podczas warsztatów będzie można poznać ćwiczenie z obserwacji i podstaw rysunku, które będzie można od razu zastosować w praktyce. Uczestnicy porozmawiają o tym, jak skutecznie prowadzić szkicownik, by nie został porzucony po dwóch szkicach. Organizatorzy zapewniają materiały w trakcie zajęć.
Wstęp wolny. Bezpłatną wejściówkę zarezerwować można na tej stronie.
REZERWAT #5 „Pamiętanie” – warsztaty „art&science” i badanie śladów znad Kanału, Skwer Grzegorza Ciechowskiego, 13 lipca o godzinie 11:00
REZERWAT na skwerze Grzegorza Ciechowskiego to międzypokoleniowe, otwarte miejsce spotkań poświęcone przyrodniczej codzienności Kanału Bródnowskiego. Organizatorzy zapraszają na serię 5 bezpłatnych warsztatów na skwerze! Mile widziane osoby w każdym wieku, nie tylko z obszaru Targówka. W tę sobotę odbędzie się ostatnie spotkanie #5.
Podczas warsztatów będzie można poznać narzędzia zatrzymywania biologicznych śladów i konserwowania bio-kulturowych artefaktów, które wypracowuje w swojej praktyce naukowo-artystycznej dr Karolina Żyniewicz. Wraz z badaczką i artystką uszectnicy zastanowią się nad tym jak łączyć wiedzę z nauk biologicznych z technikami zapożyczonymi ze świata współczesnej sztuki oraz opracują bio-archiwum Kanału Bródnowskiego.
Warsztat będzie składał się z trzech części:
- Część I: eksploracja/doświadczanie: uważny spacer po skwerze
- Część II: próbkowanie: zbieranie próbek organicznych ze skweru
- Część III: utrwalanie/pamiętanie: przygotowanie różnego typu preparatów.
Miejsce spotkania: skwer Grzegorza Ciechowskiego na Targówku, kilka kroków od stacji metra Kondratowicza (wyjście nr 06).
Organizatorzy proszą o informację o przybyciu pod adresem info@puszka.waw.pl (w tytule lub treści maila nazwa lub data warsztatu) celem przygotowania materiałów dla uczestników.
Krąg kobiet BLISKOŚĆ, ul. Kołowa 18, ArthouseKołowa, 13 lipca o godzinie 17:00
Formuła kobiecego kręgu jest odpowiedzią na alienację, codzienne zabieganie, społeczny dystans i poczucie samotności. W kobiecym kręgu BLISKOŚĆ uczestniczki pielęgnują siostrzeństwo oraz kontakt z samą sobą, rozmawiają o sprawach kobiet, tworzą przestrzeń do zabierania głosu, rozmowy i wzajemnego wysłuchania się. To tylko tyle. I aż tyle! Każde spotkanie koncentruje się wokół słowa lub tematu, które stają się pretekstem do rozmów, refleksji i podzielenia się swoimi doświadczeniami.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się przed każdymi zajęciami (kontakt@arthousekolowa.pl). Spotkania prowadzi Marta Sikorska.
UWAGA: spotkania w kręgu to nie grupa terapeutyczna i nie są one prowadzone przez psychologa ani terapeutę. Spotkania mają charakter dyskusyjno-warsztatowy i są przeznaczone dla osób dorosłych.
Spacer “Tam, gdzie nogi poniosą…”, Stacja Metra Targówek Mieszkaniowy, 14 lipca o godzinie 11:00
Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 13+, młodzież i dorosłych na na wyjątkowy na spacer po Targówku Mieszkaniowym z Jakubem Paradowskim, przewodnikiem PTTK. W spacerze mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych.
Targówek Mieszkaniowy, choć nie ma typowych zabytków, skrywa wiele ciekawostek. Teren włączony do Warszawy ponad 100 lat temu ma bogatą historię, często nieznaną nawet jego mieszkańcom. Podczas spaceru można dowiedzieć się m.in.: Jak wyglądały stare brukowane uliczki oświetlone lampami gazowymi? Gdzie znajduje się najstarszy drewniany dom czynszowy w Warszawie? Gdzie teraz hula wiatr, a kiedyś było centrum przemysłowe dzielnicy? Kto odwiedzał Dedek? Po czym pamiątką jest tajemnicza wieża?
Spacery oparte są na ścieżkach geocachingowych współtworzonej razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy — Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Pieszo przez Targówek.
“ŁOWCA NA TROPIE OWADÓW” – Latający Teatr Sztuki Ciała, Park Bródnowski, 14 lipca o godzinie 16:00
Piękne i straszne, urocze i odrażające, pożyteczne i niebezpieczne… Dotychczas odkryto 4 miliony gatunków owadów, a to wciąż nie wszystkie! Ich świat pełen jest zwyczajów i doświadczeń, które nie mieszczą się w ludzkich głowach. A gdyby tak pójść za nimi w trop, stanąć z nimi oko w oko? Czy odpędzałbyś od stołu muchę swojej wielkości? Czy tak łatwo przyszłoby Ci zabicie komara? Czy motyl twojego wzrostu budziłby zachwyt czy lęk? A może zobaczysz świat złożony jak mozaikowe oczy, dostrzeżesz w komarze coś więcej niż krwiopijcę, posmakujesz życia odnóżami, nauczysz się od ćmy jak co dzień odpoczywać?
Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w ćmę, komara, muchę.. i poprowadzą nas w sensoryczny świat owadów angażując nasze zmysły: węch, dotyk, wzrok, słuch oraz… poczucie humoru. Przewodnikiem w tej przedziwnej podróży będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator. Miejcie się na baczności, bo oprowadzając po ścieżkach wiedzy często zapuszcza się w bezdroża fantazji i niedorzeczności.
Projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
Wydarzenia w dzielnicy Wawer
Bezpłatne spływy kajakowe z Wawra na Saską Kępę, Plaża Romantyczna, 13 lipca o 9:30 i 13:30
Kolejny rok z rzędu można korzystać z bezpłatnych spływów organizowanych przez OSIR Wawer.
Spływy na trasie: Plaża Romantyczna – Plaża Saska Kępa (dla chętnych wpłynięcie i zwiedzanie portu Czerniakowskiego) w każdą sobotę w dwóch turach.
- I tura o godzinie 9:30,
- II tura o godzinie 13:30
Aby wziąć udział w spływie należy zapisać się przez stronę internetową.
Falenicka Giełda Staroci, Targowisko “Falenica”, ul. Trocinowa 1, 14 lipca o godzinie 8:00
Prawdziwa giełda staroci, jakich mało zostało. Tylko antyki / bibeloty / starocie, bez wszechogarniającego zalewu chińskich produktów dzisiejszych targowisk. Do tego rękodzielnicy i artyści… Wszystko to na utwardzonym i zadaszonym terenie, z pełnym węzłem sanitarnym i parkingiem. Na terenie duży wybór punktów gastronomicznych.
Falenicka Giełda Staroci to miejsce gdzie miło spędzisz czas z rodziną, coś zjesz, skorzystasz z atrakcji, a jednocześnie nabędziesz autentyczne, oryginalne, niepowtarzalne starocie, sztukę i to, co inni zrobili własnymi rękami.
Falenicka Giełda Staroci, odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca w godzinach 8:00 – 15:00.
KOMPOZYCJA TERAŹNIEJSZOŚCI – Spektakle w Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, 14 lipca o godzinie 14:00
„Kompozycja teraźniejszości” powstaje w ramach projektu „Improgeneracje”, dzięki któremu powołałyśmy do życia tymczasowy zespół improwizacji tańca. Punktem wyjścia do działania scenicznego jest praktyka choreograficzna Marii Stokłosy oraz zainteresowanie momentem, w którym coś powstaje na przecięciu wspólnego ruchu, kompozycji i zbiegu okoliczności.
Projekt jest finansowany przez miasto stołeczne Warszawa. Wstęp wolny dla osób dorosłych, zapisy pod tym linkiem.
/KP/
Źródło: UM, waw4free
Foto: UM, Pixabay, Sinfonia Varsovia, Dom Sztuki, PROM Kultury, Stół Powszechny, Fundacja Retro, Muzeum Warszawskiej Pragi, CPK, Pałacyk Konopackiego, Chmury, Dk Rembertów, Miastozdziczenie, ArthouseKołowa, DK Zacisze, Teatr Sztuka Ciała, Fundacja Burdąg, Plażówka Saska
gazeta Mieszkaniec, Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec, warszawskie informacje