Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 22-24 września 2023 roku

Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 22-24 września 2023 roku

Wrzesień jest wyjątkowo ciepły w tym roku. Zachęca, by wyjść z domu. Co planujecie rozbić w najbliższy weekend? Mamy dla Was kilka propozycji.

Wydarzenia na Białołęce

Sobota, 23 września, godz. 11.00-14.00, Kanał Żerański, ul. Modlińska 16 – Pożegnanie lata nad Kanałem Żerańskim

Sekcja Kajakowa i SUP serdecznie zaprasza na otwarte zawody „Pożegnanie lata nad Kanałem Żerańskim”.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca.


Sobota, 23 września, godz. 12.00-18.00, Park Magiczna, ul. Skarbka z Gór 15 – Kulturalne Zamieszanie w Parku Magiczna

Kolejny raz Stowarzyszenie Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, zaprasza na KULTURALNE ZAMIESZANIE.

Kilka godzin wspaniałej zabawy, tańce, konkursy i wiele innych atrakcji dla dzieci.

W programie:

 • godz. 12.00 – spektakl Teatru Baza
 • godz. 13:00 – zespół muzyczny APOZA
 • godz. 14:00 – warsztaty tańca
 • godz. 15:00 – Young Talent Show
 • godz. 16:00 – sztuczki cyrkowe Wesoły Lolo i mini disco z Panem Gagatkiem
 • godz. 17:00 – potańcówka z dj AMARANTE

Dodatkowo: warsztaty plastyczne, kartonowe domki, strefa rodziny Family Spot, konkursy z nagrodami.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków m.st Warszawa.


Niedziela, 24 września, godz. 15.00-20.00, Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, ul. Ostródzka 172 – Festyn Rodzinny Gabriel Święty Uśmiechu

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na Festyn Rodzinny Gabriel Święty Uśmiechu.

Organizatorzy zapewniają wszystkim odwiedzającym w każdym wieku moc atrakcji, wrażeń w czasie koncertów, przedstawień scenicznych, pokazów oraz mnóstwo stoisk o ciekawej tematyce.

Wspaniały klimat rodzinnej zabawy zapewni prowadzący – Tomasz Pałasz.

Projekt jest współfinansowany ze środków m.st Warszawa.Wydarzenia na Pradze Południe

Piątek i sobota, 22-23 września, godz. 11.00, Promenada, ul. Ostrobramska 75c – Niesamowita przygoda z Bluey w Promenadzie

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy i edukacyjnego spędzenia czasu!

W programie:

 • Spotkanie z Bohaterem w strefie fotograficznej: Można spotkać się z Bluey i zrobić sobie z nią wspólne zdjęcie! (Maskotka obecna w strefie w godzinach 11.15–11.45, 12.15–12.45. 13.15–13.45, 14.15–14.45, 15.15–15.45, 16.15–16.45, 17.15–17.45, 18.15-18.45)
 • Rodzinne Kalambury: Będzie można zobaczyć przygody Bluey i jej przyjaciół na dużym ekranie oraz naucz się bawić w kalambury!
 • Basen z Kulkami.
 • Interaktywne wyzwania: Multimedialna zabawa dla każdego!
 • Strefa kreatywna, w której będzie można stworzyć uszy Bluey prosto jak z bajki, by poczuć się jak prawdziwa gwiazda!
 • Balonowy Zawrót Głowy.
 • Konkursy i nagrody: Zawody z atrakcyjnymi nagrodami! Mnóstwo radości i emocji dla wszystkich uczestników!

Sobota, 23 września, godz. 12.00-14.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 – Cerowanie artystyczne

Kolejne, ostatnie, spotkanie z cyklu integracyjnych spotkań sąsiedzkich!

Można przyjść z dowolną pracą związaną z rękodziełem nad którą obecnie pracujesz lub nauczyć się nowej techniki cerowniczej.

Temat: cerowanie i łaty!

W trakcie spotkania będzie można się podstawowych ściegów ręcznych? Świetna okazja, by dać starym ubraniom drugie życia

Należy zabrać ze sobą ubrania z dziurą!

Część warsztatowa przeznaczona dla osób od 14 roku życia.


Niedziela, 24 września, godz. 11.00-13.00, Park Skaryszewski – Park Skaryszewski historycznie i artystycznie

Spacer z przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych parków Europy. Wybitni rzeźbiarze międzywojnia, ślady tragicznych wydarzeń II wojny światowej, zapach róż (sprawdzimy, czy jeszcze kwitną) i wedlowskiej czekolady… a wszystko to w scenerii zacienionej skaryszewskim starodrzewem.

Spacer prowadzi: Basia, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale mile widziane napiwki dla przewodnika.


Niedziela, 24 września, godz. 16.00, Klubokawiarnia Kicia Kocia, Al. St. Zjednoczonych 68
Grochowski Bazar Książek

Kiermasz domowych księgozbiorów. Doskonała okazja, by dać książką, które już się nie potrzebuje drugie życie.Wydarzenia na Pradze Północ

Piątek i Sobota, 22-23 września, godz. 11.00-19.00, Galeria Wileńska, ul. Targowa 72 – Finał akcji „EkoWileńska”: sadzenie krokusów, rower blendujący i darmowe sadzonki

Akcja sadzenia krokusów, samodzielne przygotowywanie koktajlu na rowerze blendującym czy możliwość otrzymania darmowych cebulek roślin – to zaledwie część atrakcji zaplanowanych na finał „EkoWileńska”, który odbędzie się w dniach 22-23 września w Galerii Wileńskiej. Kampania rozpoczęła się w kwietniu i miała na celu zachęcenie do bycia eko oraz budowanie świadomości na temat dbałości o środowisko i redukcji śladu węglowego.


Piątek, 22 września, godz. 18.00-20.00, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13 – Comfy Karaoke

Comfy Karaoke to wydarzenie, podczas którego każdy lubiący śpiewać może poczuć się dobrze. Jeśli chcesz przełamać strach przed występami na scenie, z nami możesz to zrobić w kameralnej atmosferze i przy niewielkiej widowni. Dbamy o komfort uczestników – każdy będzie miał możliwość pośpiewać piosenki różnych gatunków i wykonawców. To świetna okazja, by spotkać się w gronie osób, które łączy wokalna pasja.


Piątek, 22 września, godz. 18.00-21.00, DOSiR, ul. Szanajcy 17/19 – Potańcówka dla seniorów

Urząd Dzielnicy Praga-Północ zaprasza na potańcówkę w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zapewniamy oprawę muzyczną, słodki poczęstunek i dobrą atmosferę. Wydarzenie odbywa się w ramach Warszawskich Dni Seniora.


Sobota, 23 września, godz. 19.00-22.00, Muszla koncertowa w Parku Praskim – Wieczór autorskiej muzyki w Muszli Parku Praskiego

Tego wieczoru nastrojowo zagrają dwa klimatyczne zespoły: Shama oraz Tęskno.

Shama to połączenie oldschoolu z elektroniczną zabawką i funkowym bujnięciem. Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

Zapowiada się niebanalny wieczór muzyczny, który w wyjątkowych okolicznościach przyrody zapewni nam relaks, wytchnienie i dobrą atmosferę.


Sobota, 23 września, godz. 11.00, ul. Kawęczyńska 36 – Szmulowizny piękne fabryki: od Muzeum Chleba do Konesera i Muzeum Polskiej Wódki

Spacer edukacyjny. Uczestnicy zwiedzą najstarsze na Pradze Muzeum Chleba i poznają dawny oraz dzisiejszy przemysł Szmulowizny, czyli rejonu Pragi, który był pełen fabryk zbudowanych w różnych stylach architektonicznych z socrealizmem włącznie. Wbrew pozorom ciągle funkcjonują tam dobrze prosperujące zakłady.

Będzie można zobaczyć, gdzie wyprodukowano pierwszy polski silnik lotniczy, gdzie była tajna fabryka magazynków pistoletów maszynowych, gdzie robiono święconkę wielkanocną dla lalek (sic!), a gdzie drewniane obudowy do pierwszych polskich telewizorów Wisła, gdzie przodkowie wicepremiera produkowali szuwaks.

Będzie można również dowiedzieć się także, czy naprawdę Michler (ten od pałacyku z powstańczej piosenki) zbudował młyn przy Objazdowej, czemu błędnie sadzi się, że przy Otwockiej produkowano pepegi albo… trzcinę, jak się przyśpieszało suszenie prania zanim wynaleziono wirówki oraz jak się fabrycznie lepi pierogi a także zawija naleśniki.

Wycieczka zakończy się na terenie Konesera, który był kiedyś wielką fabryką wódki, ale produkowano tam także… rzeczy znacznie cenniejsze.

Spacer poprowadzi Jarek Spacerolog Praski. Miejsce zbiórki ulica Kawęczyńska 36 (róg ulicy Otwockiej). Wycieczka potrwa około dwóch godzin.

Wydarzenie nie jest biletowane, ale mile widziane napiwki dla przewodnika.


Niedziela, 24 września, godz. 11.00-13.00, ul. Ząbkowska róg Markowskiej – Śladami kapliczek Michałowa i Szmulowizny

Trzeci z cyklu spacer śladami podwórkowych i ulicznych kapliczek na Pradze. Tym razem uczestnicy przejdą się ulicami Michałowa i Szmulowizny.


Niedziela, 24 września, godz. 16.00-20.00, Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1 – Joga nad Wisłą

Fundacja Hereditas zaprasza wszystkich chętnych na cykl zajęć w ramach projektu „Przebudź swoją energię! – spotkania nad Wisłą z jogą w tle” finansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zajęcia mają charakter grupowy i otwarty. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod mailem: ua@fundacja-hereditas.pl lub pod nr telefonu : 575-920-713.

Terminy zajęć:

 • godz. 16.0-17.15 – seniorzy
 • godz. 17.30-18.30 – młodzież
 • godz. 18.45-20.00 – dorośli


Wydarzenia w Wawrze

Niedziela, 24 września, godz. 18.30, Ferio Wawer, ul. Szpotańskiego 4 – Przystanek: Fabryka Szpotańskiego

Będzie sporo historii budynku Ferio i ciekawostek z życia Kazimierza Szpotańskiego z dodatkową oprawą muzyczną.

/JPN/

Warszawski Portal Informacyjny

Foto:error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content