Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 6-7 sierpnia

 

Rembertowskie kino plenerowe – Wybierz repertuar!

Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, darmowe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, które odbędą się 6 i 7 sierpnia 2022 po prawej stronie Wisły.

Wydarzenia na Targówku

Park Rzeźby na Bródnie | Weekend przy Domku Herbacianym

6 sierpnia 2022 roku godz. 11.00–15.30, niedziela godz. 12.00–15.30, Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie (Park Bródnowski).

Spotkania i warsztaty plenerowe, prowadzone w językach polskim i ukraińskim. Podczas weekendowych dyżurów animacyjnych przy najmniejszym domu kultury w Warszawie będzie się można rozsiąść na leżaku, porysować, wypić lemoniadę lub wziąć udział w aktywnościach przygotowanych przez letnich gospodarzy i gospodynie domku.


Wydarzenia na Pradze Północ

Joga na Pradze

6 sierpnia 2022 roku godz. 9.00, Muszla w Parku Praskim.

Spotkanie z jogą po ukraińsku. Zajęcia przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych. Organizatorzy proszą o zabranie własnych mat lub koców.


Poranek z Bolkiem i Lolkiem

6 sierpnia 2022 roku godz. 11.00, Plac Konesera.

Bolek i Lolek to kultowe postacie dziecięcych dobranocek z okresu PRL. Tym razem parę tych najbardziej znanych bohaterów z historii polskiego kina animowanego dla dzieci spotkać można w praskim Koneserze – „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie cz.2”.


Festiwal Zręczności

6 sierpnia 2022 roku godz. 17.30, Plac Konesera.

Niezwykły pokaz umiejętności cyrkowych, podczas którego obejrzymy etiudę żonglerską zupełnie jak z niemego kina, tajemniczą zieloną szpulę, która wpływa na postrzeganie czasu oraz aktorsko-ekwilibrystyczny występ, podczas którego zabawny, lecz naiwny klown będzie próbował ujarzmić jednokołową maszynę.


Scena letnia na Pradze: występ Grupy muzycznej „Cała Praga Śpiewa”

6 sierpnia 2022 roku godz. 18.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52.

Zespół „Cała Praga Śpiewa” powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Kapela występuje na licznych potańcówkach i klubach. Organizuje też występy kabaretowe. Tym razem pojawi się w Muzeum Warszawskiej Pragi.


Kino plenerowe w ramach projektu PRAGAWOOD:  „Nieustające wakacje” w reżyserii Jima Jarmuscha

6 sierpnia 2022 roku godz. 20.00, Muszla koncertowa w Parku Praskim.

Film opowiada o bezrobotnym i bezdomnym młodym człowieku, który tuła się bez celu po Nowym Jorku, od czasu do czasu prowadząc krótkie rozmowy z napotkanymi ludźmi.


Spacer podwójnie ornitologiczny

7 sierpnia 2022 roku godz. 7.00, Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1 .

Kolejny spacer nadwiślański, tym razem podwójnie ornitologiczny, bo dla rannych ptaszków. O skrzydlatych mieszkańcach nadwiślańskich brzegów opowiadać będzie ornitolożka Fatima Hayatli. Należy założyć wygodne buty i – jeśli to możliwe – zabrać ze sobą lornetkę.


Piknik edukacyjny „ZOObacz ratowników w akcji”

7 sierpnia 2022 roku godz. 10.00-17.00, warszawski ogród zoologiczny (główna aleja)

Każdy może być świadkiem wypadku, podczas którego trzeba ratować ludzkie zdrowie, a nawet życie. Takie sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie, także w zoo. Jak wtedy prawidłowo reagować, co robić, by skutecznie pomóc? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się od zawodowych ratowników i strażaków.


Wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego

7 sierpnia 2022 roku godz. 11.00-17.00, Bazar Różyckiego.

Pierwsza garażówka na Różycu! To znany chyba wszystkim warszawiakom, nie tylko mieszkańcom Pragi Północ, bazar. Był ostoją wolnego handlu w czasach PRL-u. Jest jednym z najdłużej funkcjonujących targowisk w stolicy. Tym razem część pawilonów zostanie udostępnionych mieszkańcom, którzy wystawią na sprzedaż niepotrzebne im już rzeczy.


Wydarzenia na Pradze Południe

Angielski z ciocią Pegą w Plażówce Saska

6 sierpnia 2022 roku godz. 12.00, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389

Bezpłatne zajęcia z angielskiego dla dzieci z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. Program obejmuje naukę przez zabawę:

  • aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards),
  • zabawy ruchowe,
  • piosenki,
  • czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem,
  • gry językowe.

Zajęcia odbywają się w grupach:

  • godz. 12.00-12.45 – dzieci w wieku 1-3 lat,
  • godz. 12.45-13 30 – dzieci w wieku 4-6 lat.

KREATYWKA – Rękodzieło dla najmłodszych

6 sierpnia 2022 roku godz. 13:30, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389

KREATYWKI to warsztaty kreatywnego rozwoju, podczas których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą. Podczas zajęć używane są między innymi materiały z recyklingu.


Kino letnie pod Poniatem

6 sierpnia 2022 roku godz. 21.00, plaża Poniatówka

Na ekranie film #tuiteraz. Francuski szef kuchni decyduje się na podróż do Seulu, aby poznać kobietę w której zakochał się na Instagramie.


Wydarzenia w Dzielnicy Wisła

Cyfrowa gra nad Wisłą

6 sierpnia 2022 roku, Plaża Saska Kępa.

Gra w rozszerzonej rzeczywistości. Aby wziąć w niej udział należy odwiedzić pięć punktów Warszawskiego Plażowego i skorzystać z filtrów przypisanych do profilu Dzielnicy Wisła na Instagramie. Filtry zostaną uaktywnione w sobotę, a rozpoczęcie zabawy jest możliwe w dowolnym momencie do końca września. Pierwsze 50 osób, które zaprezentują Plażowym na Żoliborzu poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzyma plakaty z popularnymi wiślanymi grafikami autorstwa Oli Jasionowskiej.

Gra rozpoczyna się na plaży Saska Kępa w punkcie Warszawskiego Plażowego (charakterystyczna budka gdzie można m.in. bezpłatnie wypożyczyć leżak lub zabawki plażowe). Uczestnik, po włączeniu odpowiedniego filtra na Instagramie Dzielnicy Wisła, musi zeskanować wiszący tam plakat, a następnie zapoznać się z zaprezentowanym tematem i odpowiedzieć na pytanie. Po wykonanie zadania udaje się do kolejnych punktów – Warszawski Plażowy na Poniatówce, Warszawski Plażowy na Rusałce, Pawilon Edukacyjny Kamień oraz Warszawski Plażowy na plaży Żoliborz – gdzie czekają kolejne zadania.


Wydarzenia w Wawrze

Spacer z Bzionkami

7 sierpnia 2022 roku, okolice Ogrodu Jordanowskiego Frenkla.

Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami. W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku. Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.

Spotkanie ma charakter performatywny, towarzyszą mu warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne oraz muzyka na żywo grana tradycyjnym polskim instrumencie – suce biłgorajskiej. /jn/

Foto: Urząd Dzielnicy Rembertów, z materiału archiwalnego Gazety Mieszkaniec, zdjęcie poglądoweerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content