Wystawa w Monarze

Po długich, ale owocnych przygotowaniach, Stowarzyszeniu Monar udało się zorganizować przełomową akcję MonART!

Projekt „MON(art) warsztaty artystyczne” to działania o charakterze artystyczno- terapeutycznym. Do udziału zostali zaproszeni podopieczni Stowarzyszenia MONAR z 11 ośrodków w całej Polsce oraz 13 artystów i performerów. Efektem pracy będzie połączona z dyskusją prezentacja osiągnięć artystycznych poszczególnych grup projektowych w Warszawie i innych miastach.

monart-warsztaty-zdjecie

Inicjatywa ma na celu działania na rzecz osób uzależnionych i ich resocjalizacji, popularyzacja idei kształcenia kulturalnego, w tym sztuki współczesnej, działań prospołecznych i arteterapii, badanie środowiska ludzi przechodzących terapię uzależnienia, umożliwienie im większej integracji ze społeczeństwem za pomocą wspólnych działań edukacyjno-rozwojowych, pomoc w autoidentyfikacji i określeniu pozycji życiowych.

Projekt wzmacnia uczestnictwo w kulturze przedstawicieli grup społecznych skazanych na wykluczenie, jak również przyczynia się do zwiększenia akceptacji dla różnorodności i wzmocnienia dialogi międzykulturowego. Długofalowym efektem warsztatów „MON(art)” będzie wyjście poza podziały kulturowe, jakie istnieją w społeczeństwie, związane z tendencją do stereotypowego myślenia o określonych rolach i grupach społecznych.

Z efektami projektu będzie można zapoznać się 13.12.2016 podczas wystawy w Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot przy ul. Marywilskiej 44a w Warszawie, godz. 16:00.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content