Wystawa zabytkowych i nowoczesnych pojazdów, zwiedzanie stacji C20 Kondratowicza

W weekend 18-19.09 odbędą się Dni Transportu Publicznego. Impreza ma za zadanie promocję transportu publicznego. Podczas pierwszego dnia prezentowane będą historyczne, ale także współczesne, tramwaje oraz autobusy, drugiego dnia natomiast będzie można ocenić postępy prac budowlanych na stacji metra C20 Kondratowicza.

Impreza odbywa się w Warszawie od 2002 roku, niestety z powody epidemii będzie miała zmieniony przebieg. Dni Transportu Publicznego są organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Promuje zmianę zachowań komunikacyjnych z naciskiem na wybór transportu zbiorowego oraz innych inteligentnych i przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań. Dopełnieniem ETZT jest Dzień bez Samochodu 22 września.

Sobota

Tramwaje Warszawskie w sobotę, 18 września, zapraszają na pętlę przy pl. G. Narutowicza na wystawę zabytkowych pojazdów. Zobaczyć będzie można tramwaje, których nie ma już ulicach, ale także najnowszy 33-metrowy tramwaj Hyundai (jeden z dwóch, które dotarły do stolicy w lipcu tego roku, ze 123 zakupionych). 

Pomocni pracownicy ZTM

Na pętli będzie można także odwiedzić promocyjne stoiska Warszawskiego Transportu Publicznego. Zaplanowano atrakcje dla dzieci, a pracownicy ZTM odpowiedzą na pytania dotyczące komunikacji miejskiej. Chętni, korzystając z okazji, mogą złożyć wniosek o wydanie lub przedłużenie Karty Ucznia, Warszawskiej Karty Miejskiej, Karty Warszawiaka. 

O godz. 12:00 odbędzie się parada zabytkowych tramwajów, które pokonają trasę: Pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – S. Starzyńskiego – most Gdański – Z. Słomińskiego – Międzyparkowa – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – Pl. Narutowicza.

Miejskie Zakłady Autobusowe i Komunikacja Miejska Łomianki zaprezentują autobusy o napędzie gazowym i elektrycznym. Operatorzy autobusowi  wspólnie z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej przygotują na pl. Defilad wystawę pojazdów o alternatywnych źródłach napędu oraz pojazdów zabytkowych. Nie zabraknie na niej Somuy – najstarszego stołecznego autobusu, który kursował po ulicach przedwojennej Warszawy.

Niedziela

Metro Warszawskie, 19 września w godz. 11.00-15.00, organizuje dzień otwarty na budowanej stacji C20 Kondratowicza. Chętni mogą przyjść i ocenić postępy prac budowlanych. /ztm/

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content