XVII Bieg Wedla – fotorelacja

Wielkie emocje, radość, pot, łzy szczęścia i nowe rekordy życiowe uczestników – wszystko to towarzyszyło niedzielnemu Biegowi Wedla, który już po raz siedemnasty odbył się w Parku Skaryszewskim. Gazeta Mieszkaniec była patronem medialnym tej popularnej imprezy.

Wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz biegaczy, którzy traktują je nie tylko jako trening, ale również jako jedną z pierwszych w roku możliwość sprawdzenia się na tle innych uczestników. Miłym dodatkiem jest również miejsce, w którym odbywa się bieg. Park Skaryszewski to jedno z najbardziej malowniczych miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców. Znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie firmy Wedel.

Bieg realizowany był w formule mieszanej – stacjonarnej i wirtualnej. Uczestnicy w zależności od wieku i swojej formy startowali na różnej długości dystansach: dla dzieci do 7. roku życia przygotowano odcinek 0,25 km, zaś dzieci starsze i młodzież do 15. roku życia mieli do pokonania dystans 1,86 km. Dorośli zmierzyli się w zmaganiach na 5,4 km i 9 km, przemierzając wyznaczoną w parku pętlę 3 lub 5 razy. Poza rywalizacją biegową, organizatorzy przygotowali także malowniczą trasę dla fanów nordic walking oraz atrakcję O-run. Jest to połączenie biegu na orientację z biegiem przełajowym. Dostępna była także specjalna trasa dla spacerowiczów, którzy mogli zwiedzić Warszawę śladami Wedlów.

Bieg Wedla to wyjątkowe wydarzenie, które co roku zimą rozgrzewa serca biegaczy. W odpowiedzi na oczekiwania miłośników tej formy ruchu z różnych stron kraju oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich sportowców, w tym roku również udostępniamy trasę wirtualną. Chętne osoby mogą pokonać 5 km w dowolnym miejscu w dniach od 5 do 13 lutego – mówi Andrzej Krochmal, kierownik Biegu Wedla.

Dystans 9 km najszybciej pokonała Iwona Bernardelli, która z czasem 31 minut 58 sekund wyprzedziła wszystkich rywali. Pani Iwona jest lekkoatletką, medalistką Wojskowych Mistrzostw Europy w Paryżu, olimpijką z Rio de Janeiro 2016 i pierwszą kobietą, która wygrała Bieg Wedla. Na doskonałym dziesiątym miejscu uplasował się reprezentant naszej gazety – Paweł Skwarcz. Niecałe dwadzieścia minut potrzebował Krystian Jusiński, by triumfować na dystansie 5,4 km. Gazetę Mieszkaniec podczas Biegu Wedla licznie reprezentowały również dzieci na dystansach 1,86 km oraz 250 m. Pokonując trasę z uśmiechem na ustach pokazały, że dobrze się bawią, ale jednocześnie chcą zająć jak najwyższą pozycję. W kategorii dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat pamiątkowe puchary ufundowała i wręczała Anna Morawska, wydawca Mieszkańca.

Zawsze Biegowi Wedla towarzyszył konkurs na strój karnawałowy. W tym roku  ze względów pandemicznych niestety się nie odbył. Nie przeszkodziło to jednak na starcie stanąć jednej z zawodniczek w niezwykłym stroju, za co otrzymała dodatkową, pozakonkursową nagrodę.

Organizatorem Biegu Wedla jest Oddział PTTK Warszawa Praga im. Z. Glogera. Na mecie na wszystkich uczestników czekały będą pamiątkowe medale, dyplomy, ciepła herbata, grochówka oraz słodkie upominki i vouchery na gorącą czekoladę. Pamiątkowy dyplom i podziękowania otrzymała również Gazeta Mieszkaniec za „wsparcie w przeprowadzeniu 17. edycji Biegu Wedla, w ramach której odbyły się biegi dla dzieci i dorosłych, trasa nordic walking oraz biegi i marsze na orientację”. 

Wyniki z Biegu Wedla dostępne są na stronie: https://www.entretiming.pl/wyniki-4/

Zapraszamy do galerii z biegów dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Szukajcie siebie i znajomych na zdjęciach.

 

/MK, OM, JN/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content