Łucznicy w Skaryszaku

W najbliższy weekend w Parku Skaryszewskim będą rywalizowały dwie setki łuczników. To kolejna edycja Międzynarodowego Memoriału Ireny Szydłowskiej.

Ta widowiskowa impreza na obiekcie KS Drukarz Warszawa odbywa się już po raz trzydziesty piąty. Dedykowana jest jednej z dwóch najsłynniejszych zawodniczek klubu – zmarłej w 1983 r. Irenie Szydłowskiej, wicemistrzyni olimpijskiej z Monachium i kilkukrotnej mistrzyni świata. Jednej z dwóch, bo Drukarz wychował też inną znakomitą łuczniczkę, Iwonę Marcinkiewicz, drużynową brązową medalistkę IO w Atlancie.

Sekcja łucznicza Drukarza ma zawodników liczących się na turniejach i w rankingach. – Już w tym roku w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyliśmy brązowy medal, wicemistrzostwo kraju w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów, a w międzywojewódzkich mistrzostwach, które są bardzo ważne, nasze dziewczyny zajęły zespołowo i indywidualnie trzecie miejsca… – wymienia Paweł Soliński, trener i działacz klubu.

Obecnie w sekcji trenuje ok. 40 osób. Przy tym sporcie praktycznie wiek nie ma znaczenia – najmłodszy zawodnik Drukarza ma 9 lat, a najstarszy 61. Będziemy trzymali kciuki za naszych zawodników tym mocniej, że w tym roku sekcja łucznicza obchodzi jubileusz 50-lecia powstania.

Ale zwyciężyć w Memoriale nie będzie łatwo, gdyż do „Skaryszaka” przybędzie wielu znakomitych zawodników nie tylko z Polski. Przyjadą też łucznicy z Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Na Drukarzu wystąpią m.in. reprezentacja Polski seniorów i reprezentacja Polski niepełnosprawnych. 23 i 24 czerwca zapraszamy do kibicowania.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content