Z Wawra do Wilanowa – mostem czy promem?

W środowy wieczór w wawerskim Ratuszu spotkali się dzielnicowi radni wraz z rajcami z Wilanowa. Ci drudzy spóźnili się na posiedzenie przez korki. A gdyby powstał „Most na Zaporze”…

A gdyby powstał „Most na Zaporze”, to radni Wilanowa dotarliby na czas. Właśnie sprawy budowy tego mostu dotyczyła wspólna sesja radnych z komisji inwestycyjnych obydwu dzielnic.

1

Radni i mieszkańcy chcą „Mostu na Zaporze”.

Odnowienie idei budowy „Mostu na Zaporze” zainicjowali wawerscy samorządowcy. – W sezonie letnim nasze dzielnice łączył kursujący przez Wisłę prom, ale komfort przejazdu mostem byłby zdecydowanie lepszy – mówili na posiedzeniu. Radni Wilanowa byli pełni obaw, czy budowa mostu pozytywnie wpłynie na jakość życia mieszkańców ich dzielnicy. Ostatecznie, po długiej dyskusji, komisje inwestycyjne obydwu dzielnic przyjęły jednobrzmiącą uchwałę, w której apelują do władz Warszawy „o podjęcie działań zmierzających do jak najszybszej budowy „Mostu na Zaporze” wraz z rozbudową infrastruktury komunikacyjnej”.

2

„Trasa na Zaporze” może łączyć stację w Międzylesiu z Elektrociepłownią „Siekierki”.

            O idei budowy „Mostu na Zaporze”, dyskusji na posiedzeniu i dylematach radnych napiszemy więcej w kolejnym wydaniu „Mieszkańca”.

 

 

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content