Zabawa w kolejce do lekarza

Uroczyście otwarto nowocześnie urządzony plac zabaw dla dzieci przy Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej.

Mamy wspaniałą nowinę, oddajemy do użytku nowoczesny plac zabaw, który był naszym marzeniem już od wielu lat – powiedziała podczas uroczystego otwarcia dyrektor placówki Małgorzata Stachurska-Turos. – W miejscu, gdzie obecnie znajduje się nowy plac zabaw, do zeszłego roku działał stary, który niestety przestał nadawać się do użytku i został zamknięty. A dzieci, które przychodzą do szpitala i w kolejce oczekują na wizytę, bardzo często korzystają z placu zabaw, gdyż mogą w ciekawy sposób spędzić tam czas. Nie muszą się martwić, że zapomną o godzinie wizyty, bo na zewnątrz jest głośnik, który dzieci przywołuje. Mogą więc spokojnie się bawić i czekać na swoją kolej – podkreśliła pani dyrektor.

Plac zabaw powstał dzięki fundacji ONICO, pomagającej dzieciom. Prezes Anna Przywedzka-Turczyn powiedziała, że to miejsce pozwoli chorym dzieciom choć na chwilę zapomnieć o bólu i cierpieniu. Na najmłodszych czeka tam mnóstwo atrakcji, w tym bujaczki, zjeżdżalnie, domek i miejsca do wspinania. Dzieci, które jako pierwsze mogły się bawić, nie kryły radości.

Najbardziej podoba mi się zjeżdżalnia. Cały plac jest fajny i będę spędzał tu 24 godziny – śmiał się 6-letni Bartek.


Warto wiedzieć: Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej jest pierwszym szpitalem dziecięcym zbudowanym w Warszawie po II wojnie światowej. Jest również pierwszą w historii miasta tego typu placówką dla prawobrzeżnej Warszawy, która rozpoczęła działalność w 1959 r. Przez 24 godziny, we wszystkie dni tygodnia zapewnia pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieciom od noworodka do 18. roku życia.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content