Zapisy do Biegu Konstytucji

W nocy z 13 na 14 kwietnia, minutę po północy, rozpoczną się internetowe zapisy do 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. Będzie to pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Startującym będą towarzyszyć również zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „Biegu z maskotką”.

Zapisy, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzone będą przez stronę Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Potrwają od soboty, 14 kwietnia do wyczerpania limitu 7000 uczestników.

Wszyscy zawodnicy, dokonujący rejestracji elektronicznej, zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie będzie usuwane z bazy danych.

W tym roku na pięciokilometrowej trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 7 tysięcy biegaczy. Zawodnicy wystartują w czwartek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Biegowi głównemu towarzyszyć będą również zawodnicy nordic walking.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych biegaczy. Po raz kolejny wystartuje „7. Oshee Bieg z maskotką”. Prawo do uczestnictwa w biegu mają dzieci z roczników 2007 i młodsi. W tym roku w 700-metrowych zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 1000 młodych sportowców.

Odbiór pakietów startowych

Opłacony pakiet można odebrać od poniedziałku, 16 kwietnia, w biurze zawodów zlokalizowanym w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (ul. Rozbrat 26, pokój 109). Harmonogram funkcjonowania biura zawodów znajduje się tutaj.

W dniu biegu, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, będą przyjmowane tylko zgłoszenia od osób spoza Warszawy. Tego dnia biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główną stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3). Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.30.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i koszulkę. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Szczegółowe informacje na temat biegu oraz regulamin znajdują się tutaj oraz na portalu Facebook.

Zostań wolontariuszem 28. Biegu Konstytucji

Trwa nabór chętnych, którzy podczas 28. Biegu Konstytucji 3 Maja będą wspierać organizatorów i uczestników wyścigu. Wolontariat to szansa na udział w przygotowaniach jednej z większych patriotycznych imprez biegowych w Polsce i zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:

  • praca w punktach informacyjnych,
  • wsparcie biura zawodów,
  • wsparcie biura prasowego,
  • obsługa mediów i gości VIP,
  • pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy,
  • wręczanie medali,
  • wręczanie wody na półmetku i w strefie mety,
  • wydawanie posiłków regeneracyjnych,
  • obsługa szatni i depozytów,
  • zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

Zgłoszenia można przysyłać do poniedziałku, 30 kwietnia, na adres: PMiazgowska@aktywnawarszawa.waw.pl

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content