Zapisz się na kontrolne badanie słuchu

Akademia Słyszenia badanie słuchu

akademia słyszeniaDzień dobry! Niedawno obchodziliśmy nasze święto! Światowy Dzień Słuchu. Jak do tego doszło, że ten dzień obchodzimy akurat 3 marca? Już Państwu tłumaczymy.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że na świecie średnio 83% osób, z tych które powinny używać aparatów słuchowych, nie korzysta z nich.

Jeśli nie zostaną podjęte skuteczne działania w obszarze profilaktyki i leczenia, to do 2050 roku liczba osób z dużymi uszkodzeniami słuchu wzrośnie do ponad 700 milionów.

Chcąc podnieść świadomość społeczną, WHO co roku organizuje Światowy Dzień Słuchu, który odbywa się 3 marca, a liczba 3.3 symbolizuje kształt ucha. Stąd akurat ta data.

Wydarzenie odbywa się na całym świecie, a celem kampanii jest dzielenie się informacjami i promowanie działań na rzecz zapobiegania ubytkom słuchu i poprawy opieki słuchowej.

Światowy Dzień Słuchu każdego roku ma swoje hasło przewodnie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Łatwy dostęp do badań słuchu dla wszystkich! Uczyńmy to rzeczywistością”.

Będąc w temacie hasła przewodniego minionego święta – a Pan/Pani, kiedy ostatnio był/a na kontrolnym badaniu słuchu?

Jeśli jeszcze wcześniej niż rok temu – mamy dla Państwa radę! Zapiszcie się na kontrolne badanie słuchu, na które serdecznie Państwa zapraszamy do nas do Akademii!

akademia słyszenia

Artykuł sponsorowany


Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content