Zdecyduj o nazwie pociągu metra

Rusza konkurs, w którym mieszkańcy Warszawy będą mogli zgłosić swoją nazwę dla nowych pociągów metra. Pomysły można przesyłać do 19 lipca za pomocną specjalnego formularza.

Inspiro, Metropolis, Seria 81 – nazwy tych pociągów znają niemal wszyscy ich użytkownicy. To łącznie 75 pojazdów, które obsługują pierwszą i drugą linię metra.

Jak będą nazywały się nowe pociągi, których dostawy rozpoczną się na przełomie 2021 i 2022 roku? O tym zdecydują warszawiacy. 

Nawet 45 nowych, 6-wagonowych pojazdów metra przyjedzie do Warszawy w ramach umowy podpisanej z czeskim producentem, firmą Skoda. To największe zamówienie taboru w historii warszawskiego metra.

Składy będą nowoczesne, komfortowe i jednoprzestrzenne. Zastąpią najstarsze pociągi rosyjskie na I linii oraz używane będą do obsługi ruchu pasażerskiego na II linii metra.

Zgłoś się!

Zgłaszanie propozycji nazw, głosowanie oraz ogłoszenie wyników zamieszczone będą na stronie metro.waw.pl. Pomysły można przesyłać do 19 lipca za pomocną specjalnego formularza.

Spośród zgłoszeń nadesłanych przez warszawiaków, komisja konkursowa wybierze 5 nazw dla pociągu. Swoją propozycję dołoży również producent pociągów. Następnie wszystkie sześć wybranych nazw poddanych zostanie głosowaniu przez mieszkańców Warszawy.

Nazwa nawiązująca do Warszawy to kryterium, którym Komisja będzie się kierowała przy wyborze nazw, poddanych głosowaniu mieszkańców.

Konkurs będzie podzielony na kilka etapów:

– zgłaszanie propozycji nazwy: 7.07.2020 – 19.07.2020

– ogłoszenie wybranych nazw: 10.08.2020

– głosowanie na zwycięską pracę: 10.08.07.2020 – 23.08.2020

– informacja o zwycięskiej nazwie: do 15.09.2020

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i spełnić kilka warunków:

– być osobą pełnoletnią (ukończone 18 lat);

– mieć rozliczony podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za 2019 r. w Warszawie;

– zgłosić swój pomysł na nazwę za pomocą formularza na stronie metro.waw.pl

Laureat otrzyma dyplom i pakiet gadżetów od Metra Warszawskiego oraz weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, zamieszczonym na stronie metro.waw.pl.

/um/

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content