Zima w wielkim mieście

Właśnie rozpoczynają się dwa tygodnie laby, czyli ferie zimowe. Można oczywiście spędzić ten czas przed komputerem lub telewizorem, ale można też zapewnić dzieciom ciekawsze atrakcje. Podpowiadamy, co w ferie oferuje stolica.

Żelaznym punktem działań dla uczniów jest akcja „Zima w mieście”. W poniedziałek, 21 stycznia, w Muzeum Warszawskiej Pragi, władze Warszawy przedstawiły tegoroczną ofertę sportową, rekreacyjną, edukacyjną i kulturalną dla dzieci i młodzieży na czas akcji.  Zaznaczmy, że nie trzeba być mieszkańcem danej dzielnicy, aby zgłosić dziecko do udziały w akcji w tej dzielnicy.

– Bezpłatne zajęcia będą organizowane w 110 placówkach – szkołach, domach kultury, obiektach sportowych – mówi „Mieszkańcowi” Dariusz Dziekanowski przewodniczący miejskiej komisji sportu. – Jesteśmy przygotowani na to, że w akcji „Zima w mieście” weźmie udział nawet do 11 tysięcy dzieci. To o tysiąc więcej niż rok temu.

Bogatą (choć niestety płatną) ofertę prezentuje PGE Narodowy. – W czasie mazowieckich ferii będziemy otwarci od godz. 9 do północy – informuje nas Katarzyna Tyska przedstawicielka organizatora Zimowego Narodowego. – Zapraszamy na lodowiska, ale też na inne atrakcje. Wśród nich wymienia m.in. górkę lodową, curling, bumper carsy czy skatepark.

Ciekawe oferty mają inne wielofunkcyjne obiekty, jak np. wawerski OSiR w Aninie. Pytamy, co w ferie cieszy się powodzeniem. – Na równi popularne jest zarówno lodowisko, jak i pływalnia oraz skatepark – mówi koordynatorka Luiza Wolska. OSiR Wawer, w pewnych przedziałach godzinowych, oferuje dzieciom i młodzieży indywidualne darmowe wstępy na basen i lodowisko.

Gdyby w ferie spadł śnieg, to polecamy narciarskie trasy biegowe w lasach Wawra i Wesołej. Na amatorów białego szaleństwa czeka też Górka Szczęśliwicka.

Ale czas ferii, to nie tylko rekreacja poprzez zajęcia sportowe. Nie zapominajmy o kulturze, z którą kontakt można mieć już za kilka złotych lub za darmo. Tylko trzeba poszperać w internecie.

Na przykład w Galerii Północnej organizowane są Teatralne Poranki z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, a w Domu Kultury Praga różnego rodzaju zajęcia dla dzieci.

Na spektakle z dziećmi można też wybrać się w inne miejsca. – Występujemy w bibliotekach, domach kultury, placówkach oświatowych. Gramy kilkanaście interaktywnych bajek – mówi Bartosz Janczak z Teatru Blaszany Bębenek, który tuż przed feriami w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe wystawiał spektakl „Anaruk w Grenlandii”. A ile radości może dać dzieciom współudział w takim spektaklu to widać na zdjęciu…

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content