Złodziejski duet

https://mieszkaniec.pl/wp-content/uploads/2022/11/Zlodziejski-duet-2.jpg

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, w wieku 52 i 33 lat. Mężczyźni zostali oskarżeni o popełnienie 5 kradzieży! Działali w salonach fryzjerskich, salonach kosmetycznych i w kawiarniach. Kradli głównie telefony i tablety.

Pod koniec października 2022 roku południowo prascy policjanci w krótkim czasie otrzymali kilka zawiadomień o kradzieżach. Doniesienia napłynęły od pracowników lokali usługowych i gastronomicznych, którzy padli ofiarą złodziei. Mundurowi zajęli się tymi przypadkami. Zebrane informacje i poszlaki wskazywały na to, że wszystkie te kradzieże mogą być dziełem tych samych ludzi.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko ustalili, że poszukiwanymi przez nich przestępcami mogą być dwaj obywatele Gruzji. Według ustaleń, mężczyźni ci wspólnie odwiedzali salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jeden z nich zagadywał obsługę udając, że chce umówić się na wizytę lub kupić jakiś kosmetyk. W tym czasie drugi zabierał telefony i inny podobny sprzęt, który wpadł mu w oczy. W podobny sposób działali w kawiarniach i restauracjach, gdzie udawali, że chcą coś wypić lub zjeść.

Przeprowadzone przez policjantów śledztwo doprowadziło ich do poszukiwanych Gruzinów. 52-latek i 33-latek zostali zatrzymani. Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy z wydziału mienia przedstawili mężczyznom zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu 5 kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe. /jpn/

Źródło i foto: KRP VIIerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content