Zniczodzielnie, czyli skąd wziąć darmowy znicz

Gdy w sierpniu pisaliśmy o zniczodzielniach, nie wiedzieliśmy jeszcze z jakim odzewem ze strony warszawiaków spotka się ta idea. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że zniczodzielnie stają się coraz bardziej popularne.

Czym są zniczodzielnie?

Dla przypomnienia – są to regały, na których możemy zostawić zbędne lampki, które inna osoba może z regału zabrać i zapalić na grobie swoich bliskich. Może być to także szklany klosz, do którego wystarczy dokupić wkład.

Stołeczny projekt zniczodzielni został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego i działa od sierpnia 2021 r.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny jest dobrą okazją do skorzystania ze zniczodzielni.  W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, przyłączymy się do akcji w duchu „zero waste” i choć trochę pomożemy wyeliminować kolejne kilogramy plastiku, które w końcowym efekcie wylądowałyby w kontenerze na śmieci.

Zniczodzielnie mogą także pomóc osobom będącym w trudniejszej sytuacji finansowej, zwłaszcza że ceny w tym roku na stoiskach handlowych przy cmentarzach mocno wzrosły.

Regały z lampkami czy szklanymi kloszami znajdziemy przy czterech bramach Cmentarza Północnego.

Foto: UD Bielany 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content