14. finał akcji „Motoserce – krew darem życia”

14. finał akcji „MOTOSERCE – krew darem życia”

Już w najbliższą sobotę, 28 maja 2022 roku, w Parku Bródnowskim na Targówku odbędzie się 14. finał ogólnopolskiej akcji „Motoserce – krew darem życia”. To cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi, podczas której w całej Polsce w ciągu trzynastu poprzednich edycji zebrano ponad 35 tysięcy litrów krwi!

Motoserce” to nie tylko zbiórka krwi. To również okazja do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy imprezy zaplanowali bowiem wiele atrakcji dla wszystkich, którzy w najbliższą sobotę odwiedzą Park Bródnowski. Prezentacja sprzętu pożarniczego, pokazy jazdy motocyklowej, pokazy sztuk walki, pierwszą pomoc, w tym ratownictwo drogowe, prezentację motocykli – to tylko część z nich.

Wiele będzie się również działo na specjalnej scenie. A to dlatego, że pojawią się na niej zespoły dziecięce: Kapela z Targówka, orkiestra symfoniczna oraz zespoły Skaytruck i z ExMaanam. Najmłodsi natomiast będą mogli bawić się w miasteczku dziecięcym, gdzie czekać będą na nich zjeżdżalnie, trampolina, ścianka wspinaczkowa, konkursy sprawnościowe z nagrodami oraz konkursy rysunkowe.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny! Krew będzie można oddawać od godziny 10.00 do 15.00 w specjalistycznych ambulansach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wśród tych, którzy zdecydują się oddać krew zostaną wylosowane cenne nagrody, a nagrodą główną będzie skuter.

Organizatorami „Motoserca”  są: kluby motocyklowe, Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno”. /jn/

Źródło: Urząd Dzielnicy TargówekBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content