150 kajakarzy przypłynie do Wawra na 150-lecie Gminy Wawer

SpływW sobotę 25 czerwca odbędzie się spływ kajakowy z okazji 150-rocznicy powstania Gminy Wawer.

Ok. 150 uczestników na 70 kajakach pokona trasę z Góry Kalwarii do wawerskiego brzegu Wisły przy ul. Rychnowskiej/Romantycznej, gdzie zaplanowano koncert, ognisko i park linowy.

Spływ kajakowy zainauguruje otwarcie „Romantycznej Plaży” na wawerskim brzegu Wisły. Jeszcze w tym roku powstanie tam m.in. plaża, ścieżka rowerowa i dla pieszych, stojaki na rowery, boisko, plac zabaw, wieża widokowa, tablice informacyjne i parking. – Chcemy przyciągnąć do Wawra mieszkańców całej Warszawy, aby mogli miło spędzić czas nad brzegiem wawerskiej Wisły – podkreśla zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. 

Spływ jest kolejnym punktem „ożywiania” wawerskiego brzegu Wisły. Już w lipcu ruszy pieszo-rowerowa przeprawa promowa łącząca Wawer z Wilanowem, która będzie działała w weekendy do końca sierpnia w rejonie ul. Romantycznej/Rychnowskiej i mostu Siekierkowskiego. Jednostki będą kursowały do Wawra także z Pomostu 511 w Porcie Czerniakowskim.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content