16-latek trzy razy okradł sklep z markowego alkoholu

Policja zatrzymała 16-latka przyłapanego na kradzieży markowego alkoholu w dyskoncie przy ulicy Łabiszyńskiej na Targówku. Łączna wartość skradzionego przez niego trunku wyniosła blisko 850 złotych. Nastolatek został przekazany pod opiekę ojca, a materiały sporządzone z tej interwencji trafiły do policjantów z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii komendy na Pradze Północ, którzy kompletują dla sądu materiał dowodowy w tej sprawie.

Do trzech razy sztuka

Chłopak – jak ustalili funkcjonariusze – odwiedził już sklep dwukrotnie, za każdym razem wynosząc z niego butelki tego samego drogiego trunku – za pierwszym razem były to trzy butelki, a za drugim dwie. Najwidoczniej zachęcony wcześniejszymi „sukcesami” 16-latek postanowił udać się po łup po raz trzeci. Tym razem jednak nie miał szczęścia. Został złapany na gorącym uczynku przez ochroniarza.

Według informacji przekazanej policji przez pracownika ochrony, nastolatek po wejściu do sklepu od razu udał się do działu monopolowego. Tam zdjął z półki dwie butelki markowego alkoholu i schował do kieszeni bluzy. Następnie próbował wyjść, omijając kasy. Nie wiedział jednak, że tym razem ochrona zauważyła, co robi.

16-latek próbował uciekać, wyrywając się ochroniarzowi i szarpiąc go. Wtedy z pomocą swojemu pracownikowi przyszedł kierownik dyskontu. Wspólnie udało im się zatrzymać chłopaka aż do przybycia patrolu z firmy ochroniarskiej. Na miejsce wezwano również ojca nastolatka i przekazano mu go pod opiekę.

Materiały sporządzone z tej interwencji trafiły do policjantów z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii północnopraskiej komendy, którzy wykonują dalsze niezbędne czynności w tej sprawie. Ponieważ 16-latek dopuścił się czynu karalnego, incydent skończy się w sądzie rodzinnym.

Prócz zeznań pracownika ochrony, który przyłapał nastolatka na kradzieży alkoholu, ważnym dowodem w sprawie okazało się nagranie z kamer monitoringu. Bardzo dokładnie uwiecznione są na nim działania chłopaka. /jpn/

Źródło: KRP VI

Foto: Archiwum Mieszkańcaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content