999 biegaczy w parku

XVIII Bieg Wedla 2023 Foto gazeta Mieszkaniec

Radość, łzy, uśmiechy, a przede wszystkim tempo! To emocje, które towarzyszyły w niedzielę, 19 lutego br. uczestnikom osiemnastego Biegu Wedla w Parku Skaryszewskim. Gazeta „Mieszkaniec” była patronem medialnym tej słodkiej imprezy.

Każdego roku program imprezy i przebieg tras jest taki sam, więc system jest sprawdzony, co pozwala na płynne rejestrowanie wyników. A ilu biegaczy wystartowało?

– Maksymalna liczba osób, która może wystartować w Biegu Wedla jest ograniczona do 999 osób. Zgłoszenia zostały zamknięte przed terminem. Mieliśmy sporo zapytań o możliwość wystartowania większej liczby osób, niestety ograniczenia powodują, że obecnie się nie da – mówi „Mieszkańcowi” Andrzej Krochmal, organizator wydarzenia.

Jak co rok trasy były dostosowane do różnych grup wiekowych oraz możliwości uczestników. Począwszy od dzieci urodzonych w 2016 r. i później (możliwa asysta dorosłych w trakcie biegu), starszych dzieci i młodzieży, na osobach dorosłych kończąc.

Jako pierwsza na trasę wyruszyła grupa nordic walking, która miała do pokonania 5 km. Trasę pokonał najszybciej Piotr Polkowski (32:51). Najszybszą kobietą była Zuzanna Bielecka (34:46).

Równolegle odbywał się bieg na orientację O-run. Uczestnicy pokonywali swoją trasę zgodnie z mapą, którą otrzymali przed startem. O-run, czyli Orienteering-run, jest połączeniem biegu przełajowego z biegiem na orientację. Każdy zawodnik musiał potwierdzić swoją obecność we wszystkich punktach kontrolnych za pomocą specjalnego czytnika.

Kolejna grupa miała do pokonania trasę C – 5,4 km. Pierwszy na mecie zameldował się Dawid Gładecki (18:24). Najlepsza z kobiet, Iwona Wicha, miała czas 19:51.

Najdłuższa trasa D liczyła 9 km. Zwycięzcą został Daniel Mikielski (30:35). Najszybsza kobieta, Tamara Mieloch, minęła metę z czasem 38:39.

Jednym z bardziej wzruszających biegów był start na trasie B na dystansie 0,25 km dla najmłodszych uczestników urodzonych w 2016 i później; . Emocje na starcie sięgały zenitu, na mecie były również łzy szczęścia. Rodzice biegli ze swoimi pociechami, a wzdłuż całej trasy stało wielu kibiców. Najszybciej, w czasie 0:47.24 przebiegł Leon Włosek. Drugi na mecie, Franciszek Jędrzejczyk, miał czas słabszy o 12 setnych sekundy! Inga Możejko pokonała trasę w 52 sekundy. Kolejna dziewczynka miała czas gorszy o 40 setnych. Ależ to były przeżycia!

Gazeta „Mieszkaniec” ufundowała puchary dla zwycięzców biegu A na dystansie 1,86 km dla dzieci i młodzieży urodzonych w 2008 r. i wcześniej. Otrzymali je: Artur Frydrych (7:08) oraz Karolina Kiewra (7:24). Zawodnicy i zawodniczki, którzy stanęli na podium, otrzymali również koszulki Pragi United. Nagrody wręczała nasza redaktor naczelna, Anna Morawska.

Biegacze mieli komfortowe warunki do rywalizacji. Pogoda dopisała, chwilami świeciło słońce, ścieżki parku były w miarę suche. Dopiero pod koniec rywalizacji delikatnie sypnęło śniegiem. Uczestnicy każdego biegu, tuż po przekroczeniu linii mety, otrzymywali medale, gadżety oraz zestaw słodyczy wraz z voucherem na odbiór gorącej czekolady w wytypowanych Pijalniach Czekolady E. Wedel. Wręczanie pucharów, dyplomów i nagród odbywało się na terenie KS Drukarz.

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie http://biegwedla.pl/wyniki/ A my widzimy się za rok na trasie XIX Biegu Wedla!

Na hasło Bieg Wedla koszulki Praga United 25% taniej! Koszulki do kupienia w sklepie przy ul. Grenadierów 10.

/om/jpn/
Foto: gazeta MieszkaniecBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content