Abonament mieszkańca przez internet

Będzie strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie

Od 16 listopada 2022 roku abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania można załatwić szybko i wygodnie przez internet. Wystarczy wejść na specjalnie w tym celu utworzoną stronę i za jej pośrednictwem złożyć wniosek, przesłać wszystkie niezbędne dokumenty, a nawet zapłacić.

Do tej pory również można było złożyć wniosek o abonament mieszkańca drogą elektroniczną. Polegało to jednak na wysyłaniu wniosków mailem do Zarządu Dróg Miejskich. Taki system funkcjonował od 2020 roku. Teraz to już przeszłość, ponieważ ZDM uruchomił stronę abonamentzdomu.zdm.waw.pl.

Za pomocą tego panelu można zamówić zarówno abonament obszarowy, jak i abonament rejonowy. Narzędzie jest zbudowane na podobieństwo prostego sklepu internetowego. Cały proces jest intuicyjny i podzielony na niewielką liczbę prostych kroków. Po złożeniu wniosku o abonament system wygeneruje automatyczne potwierdzenie jego przyjęcia, które zostanie wysłane mailowo. Po pozytywnej weryfikacji dokumentów również mailowo zostanie przesłany indywidualny link do płatności, który jest aktywny przez 5 dni. Po dokonaniu opłaty system automatycznie wygeneruje potwierdzenie.

W związku z uruchomieniem tego nowego panelu internetowego, od 16 listopada 2022 roku nie można już składać wniosków o abonament mieszkańca mailowo. Wnioski złożone w ten sposób przed tą datą nie tracą swojej ważności i będą realizowane przez ZDM w kolejności składania.

Nadal jednak można złożyć dokumenty osobiście w dowolnym punkcie obsługi – tu się nic nie zmieniło. Zmianie nie uległy też zasady przyznawania abonamentów. /jpn/

Źródło: ZDM

Foto: Archiwum Mieszkańcaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content