Andrzej Melak nowym posłem PiS

12 kwietnia br. Andrzej Melak złożył oficjalne ślubowanie i został nowym posłem. Zastąpił zmarłego 1 kwietnia br. Artura Górskiego.

Andrzej Melak (ur. 7 czerwca 1944 w Warszawie) to działacz społeczny i samorządowy, radny Warszawy, prezes Komitetu Katyńskiego. W latach 70. i 80. współpracownik opozycji demokratycznej. W czasach PRL, wraz z braćmi Arkadiuszem, Sławomirem i Stefanem, był współzałożycielem Komitetu Katyńskiego, stawiającego sobie za cel upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. 31 lipca 1981 współuczestniczył w ustawieniu Krzyża Katyńskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Po śmierci brata, Stefana, w katastrofie smoleńskiej w 2010 zastąpił go na funkcji prezesa Komitetu Katyńskiego.

P17 Melak i krzyże

Andrzej Melak na wystawie „Żołnierze wyklęci żołnierzami niezłomnymi” przed Sanktuarium MB Królowej Polskich Męczenników w Al. Stanów Zjednoczonych.

 


 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content