Banki na pomoc Ukrainie. Przelewy z Polski bez prowizji

Pięć banków działających w Polsce włącza się do akcji pomocy mieszkańcom Ukrainy. Solidarnie postanowili zawiesić pobieranie opłat za przelewy wychodzące z Polski do naszego wschodniego sąsiada. W ten sposób pomoc w całości i bezpośrednio trafi do osób jej potrzebujących.

W akcję włączyły się: ING Bank Śląski, PKO BP, BNP Paribas, mBank i Santander Bank Polska.

– W związku z sytuacją na Ukrainie od poniedziałku zawieszamy pobieranie opłat za przelewy do tego kraju. Chcemy w ten sposób pomóc wszystkim tym, którzy wspierają finansowo swoich bliskich lub w tych trudnych czasach działają biznesowo na Ukrainie – czytamy na FB banku ING.

Podobne komunikaty ukazały się na stronach pozostałych placówek.

– W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, od wczoraj do odwołania, zwracamy opłaty za przelewy do banków w tym kraju. Zwrot zrealizujemy automatycznie, maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od dnia zaksięgowania transakcji – informuje mBank.

– Znosimy opłaty za szybki przelew do Kredobanku oraz za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku w Ukrainie. Mamy nadzieję, że tym gestem choć odrobinę pomożemy naszym sąsiadom z Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie – zapowiedział PKO BP.

Do swoich klientów zwrócił się również Santander Bank Polska.

– Z ogromnym smutkiem i bólem obserwujemy agresję przeciwko Ukrainie. W tym najtrudniejszym czasie pozostajemy solidarni z naszymi przyjaciółmi, pracownikami i klientami oraz narodem ukraińskim. Podejmujemy działania, które – mamy nadzieję – choć trochę pomogą naszym ukraińskim klientom i ich bliskim. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy pobierać naszych opłat za przelewy przychodzące z i wychodzące do Ukrainy. Jesteśmy z Wami całym sercem i działamy dalej, aby Was wspierać.

BNP Paribas swoją decyzję o braku prowizji przekazało także w języku ukraińskim.

– Шановні Kлієнти!

У зв’язку з ситуацією в Україні ми запровадили для Вас ряд зручностей.

0 злотих на основні послуги для наших Клієнтів – громадян України:

  • зняття коштів у всіх банкоматах країни,
  • внесення та зняття коштів для громадян України у відділеннях банків по всій країні.

0 злотих за перекази в Україну для всіх Клієнтів (повернення комісії протягом максимум 2 робочих днів).

Цілодобова гаряча лінія українською мовою за номером

+48 503 228 228

(Плата за з’єднання відповідно до тарифу Вашого оператора)

/MK/

Fot. pixabay.com 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content