Bawmy się na Warszawskich Dniach Rodzinnych!

Atrakcji od metra ! A nawet od 20 tysięcy metrów… bo na takiej powierzchni odbywać się będą na błoniach Stadionu Narodowego od 15 do 17 września Warszawskie Dni Rodzinne.

Handbike, siatkówka na siedząco, a nawet snowboard, który we we wrześniu jest raczej rzadko spotykany, to nie są jedyne zaplanowane atrakcje. Podczas tej 3-dniowej imprezy będzie też można skosztować zdrowych potraw, a dzieciom pozwolić poszaleć na dmuchańcach. Na to święto rodzin zaproszony jest każdy i to bezpłatnie.

Organizatorzy (piknik współfinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy) zachęcają jednak do zapisów, ponieważ chcą wiedzieć, jakiej liczby gości mogą się spodziewać. Zapisy na stronie https://warszawskiednirodzinne.pl/piknik-rodzinny.

20 tysięcy metrów kwadratowych atrakcji na Warszawskich Dniach Rodzinnych!

Przygotowanych jest 20 tysięcy metrów kwadratowych atrakcji, animacji, treningów i spotkań. Stoiska są podzielone na 3 strefy: strefę warzyw i owoców, strefę sportową i strefę Warszawskich Dni Rodzinnych.

Strefa Warszawskich Dni Rodzinnych

Tutaj znajdziemy atrakcje najbardziej zróżnicowane. W tej strefie będą atrakcje dla dzieci, ale także spotkamy ekologów, matematyków, miłośników motoryzacji i aktywnej turystyki oraz komputerowych maniaków. Rodzice porozmawiają tutaj o emocjach, pasjonaci historii – o dawnych królach, a miłośnicy zwierząt – o ich prawach.

Największą atrakcją dla małych warszawiaków będzie 20-metrowej długości dmuchaniec. Wystąpi też dziecięcy teatr. Swoją ofertę będą prezentować sale zabaw i parki rozrywki, właściciele nowatorskich firm recyklingowych i producenci najlepszego oprogramowania, muzea, teatry i biblioteki, żłobki i fundacje edukacyjne. Nikt nie będzie się tu nudzić.

Strefa sportowa

W zdrowym ciele zdrowy duch. Miłośnicy aktywności sportowej poczują się tu jak w raju i każdy znajdzie coś dla siebie: oprócz snowboardu, możliwości wypróbowania sprzętów i pojazdów treningowych, będzie można osobiście spróbować sportów paraolimpijskich. Znajdzie się też coś ciekawego dla aktywnych inaczej: kącik medytacji i kącik gry w brydża.

Na miłośników rywalizacji czekają ciekawe konkursy: przeciąganie liny, strzelanie z procy oraz podciąganie na drążku, fińskie kręgle oraz kręcenie kołem fortuny. To tutaj będzie można zagrać w „pytanie czy wyzwanie”, zbadać skład ciała oraz zrobić sobie fotkę z ogromną sztangą… z pianki. Wielbiciele, a zwłaszcza wielbicielki pięknego poruszania się, będą mogły poznać podstawy gimnastyki artystycznej, tańca albo łyżwiarstwa figurowego. Znajdą coś dla siebie także miłośnicy walki, jazdy konnej, a nawet samolotów.

Coś na ząb

Organizatorzy nie pozwolą, żeby goście byli głodni.. Strefa Polskich Warzyw i Owoców będzie promować dietę, która składa się w połowie z warzyw i owoców. Bo zdrowie zaczyna się na talerzu…

Przy tak bogatej ofercie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, weekend pełny wrażeń jest po prostu gwarantowany i to niezależnie od liczebności naszej rodziny…

/BW/

Lokalny Portal Informacyjny w Warszawie

Źródło i foto: https://warszawskiednirodzinne.pl/piknik-rodzinnyBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content