Będą podwyżki opłat za postój w SPPN

parkometr fot. ZDM

W czwartek, 9 czerwca 2022 r., Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Wzrosła również kara za brak biletu w strefie. Podjęto także decyzję o powiększeniu SPPN.

Jak będą wyglądać nowe stawki?

Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 4,50 zł (dotychczas 3,90 zł). Za drugą godzinę – 5,40 (zamiast 4,60 zł). Trzecia godzina to koszt 6,40 zł zamiast 5,50 zł. Dla czwartej i kolejnej godziny, nowa stawka to 4,50 zł (zamiast 3,90 zł).

Nie zmieni się opłata za abonament mieszkańca. Te stawki pozostaną na obecnym poziomie, czyli: 30 zł rocznie za abonament rejonowy, 600 zł za obszarowy.

Wzrośnie natomiast kara za nieopłacony postój – z 250 na 300 zł. Jeżeli opłaty za postój bez biletu dokonamy w ciągu 7 dni, kwota wyniesie 200 zł (obecnie 170 zł).

Decyzją radnych zwiększy się obszar SPPN

Na Pradze Północ powiększenie strefy obejmie obszar w okolicy pl. Hallera w kwartale ulic: Jagiellońska, Ratuszowa, 11 Listopada i Starzyńskiego. SPPN będzie także poszerzona na dolnym Mokotowie (do linii ul. Gagarina) oraz górnym Mokotowie (do linii ul. Różanej).

Nowe stawki za postój będą obowiązywać od 15 sierpnia 2022 r. Poszerzenie SPPN nastąpi na początku przyszłego roku, tj. od 2 stycznia 2023 r. Nie zmienią się godziny obowiązywania SPPN – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

Za przyjęciem uchwały głosowało 38 radnych, przeciwko było 17, dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

Zniesienie obowiązku wykładania papierowego biletu za szybą auta

W związku z tym, że od kilku lat kontrola opłacenia parkowania odbywa się z wykorzystaniem systemu kamer na samochodach, oraz tym, że w analogiczny system zostały wyposażone patrole piesze, nie będzie już potrzeby wykładania biletu parkingowego za szybę auta.

mapa-sppn2

Źródło: Sesja Rady m.st. Warszawy, Foto: ZDMBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content