Białołęka stawia na oświatę

Dwie duże inwestycje na Białołęce zostaną zrealizowane dzięki dodatkowym środkom przyznanym dzielnicy na ostatniej sesji Rady m.st. Warszawy.

W najbliższych latach mieszkańcy Białołęki będą mogli cieszyć się z zakończenia prac w  bardzo ważnych miejscach. Przyznane 76,2 mln zł na lata 2022-2025 pozwoli na remont i przebudowę przedszkola przy ul. Pancera oraz budowę szkoły podstawowej przy ul. Świderskiej.

– Bardzo dziękuję władzom miasta, radnym Warszawy za przeznaczenie na nowe inwestycje w naszej dzielnicy największej w skali miasta dodatkowej kwoty. Wiemy, że budżet Warszawy jest ograniczony, tym bardziej doceniamy dostrzeżenie potrzeb Białołęki. Dzięki tym pieniądzom znacząco poprawimy warunki oświaty w zachodniej części dzielnicy. Dziękuję także radnym dzielnicy za nieustające wsparcie w pozyskiwaniu środków – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Co zostanie wykonane dzięki dodatkowemu budżetowi?

– Dodatkowe środki pozwolą nam na ogłoszenie przetargu na wykonawcę nowej szkoły przy ul. Świderskiej. Mamy kompletny projekt i pozwolenie na budowę placówki. Mamy też pozwolenie na budowę zjazdów i przebudowę skrzyżowania Świderskiej i Ćmielowskiej, które zapewnią obsługę komunikacyjną szkoły – informuje Marzena Gawkowska, rzecznik prasowy białołęckiego ratusza.

Na ponad 3,2 ha terenie zaplanowano budowę placówki, w której będzie mogło się uczyć dziewięćset dzieci. W szkole będą trzydzieści dwie klasy I-VIII oraz cztery „zerówki” w tym oddział integracyjny. Na działce przeznaczonej pod inwestycję przewidziano również zespół boisk, plac zabaw, teren zieleni oraz parking. Na kompleks oświatowy przy ul. Świderskiej władze Białołęki otrzymają łącznie 65 500 000 zł.

10 700 000 zł przeznaczone będzie zaś na remont i rozbudowę Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 „Tarchominek” przy ul. Pancera 3. Przedszkole ma zostać powiększone o 3-5 oddziałów. Wybudowana zostanie sala do terapii SI (integracji sensorycznej), pomieszczenia administracyjne i zaplecze kuchenne. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc w placówce.

To nie jedyne inwestycje oświatowe na Białołęce. Dzięki zmianom budżetowym rozbudowana zostanie Szkoła Podstawowa nr 257 przy ul. Podróżniczej. Powstanie osiem dodatkowych sal lekcyjnych, cztery pracownie, hala sportowa, świetlica i biblioteka. Po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy będzie miał on dziewiętnaście miesięcy na realizację prac. /MK/

Źródło/Fot. UD Białołęka 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content