Bielański Bieg Dzika

10 września w Parku Młocińskim odbyło się ciekawe wydarzenie – Bielański Bieg Dzika. Zwykle piszemy tylko o tym, co dzieje się na prawym brzegu Wisły, ale od czasu do czasu zaglądamy również na lewobrzeżną Warszawę. Tak było również tym razem.

Bieganie jest chyba ostatnio w modzie, ponieważ imprez biegowych organizuje się na terenie stolicy i całego kraju bardzo wiele. Jedną z nich jest doroczny Bielański Bieg Dzika. Dlaczego akurat „dzika”? Cóż, zwierzę to niejako wpisane jest w krajobraz dzielnicy. Jego widok na bielański ulicach nie dziwi chyba żadnego z tutejszych mieszkańców. Można więc zrozumieć, dlaczego to właśnie ten zwierz, a nie inny, stał się patronem imprezy.

Bielański Bieg Dzika to właściwie nie jeden, ale cztery biegi:

  • Dzika Piątka – bieg dla młodzieży (od 14 lat) i dorosłych na dystansie 5 km (limit czasu 40 minut)
  • Nordic Walking – bieg dla młodzieży (od 14 lat) i dorosłych na dystansie 5 km (limit czasu 55 minut),
  • Dzika Dycha – bieg dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych na dystansie 10 km (limit czasu 75 minut),
  • bieg dla dzieci (do 13 lat) – dystans od 250 m do 1500 m w zależności od wieku.

Sobotnia impreza zgromadziła wielu amatorów biegania, zarówno zawodników biorących udział w biegu (do tegorocznego biegu zgłosiło się aż 610 zawodników), jak i dopingujących ich kibiców. I wszyscy dobrze się bawili. Mimo że pogoda niezbyt dopisała, ale cóż… mamy przecież wrzesień, więc upałów raczej nie należy się spodziewać.

Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 od biegów dzieci. Później o 10.00 i 11.00 do akcji wkroczyli pozostali uczestnicy. /jpn/Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content