Bon turystyczny będzie przedłużony?

Bon turystyczny będzie przedłużony?

Ważność bonów turystycznych może zostać przedłużona do końca marca 2023 roku. Sejm uchwalił poprawkę do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Teraz ustawą zajmie się Senat, prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu 6 i 7 września.

Przypomnijmy, że Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 złotych na jedno dziecko lub 1000 złotych w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Można nim m.in. opłacić pobyt dziecka w hotelu, pensjonacie bądź w gospodarstwie agroturystycznym lub zapłacić za jego wyjazd na zorganizowany wypoczynek, np. na kolonię, obóz czy zieloną szkołę.

Zgodnie z informacją podaną przez Polską Organizację Turystyczną do końca sierpnia 2022 roku aktywowano 3,7 miliona bonów dla 6,2 miliona dzieci. Łącznie do przedsiębiorców turystycznych trafiło do tej pory dzięki tym rozliczeniom 2,81 miliarda złotych. Wciąż do wydania pozostaje ponad miliard złotych w bonach nieaktywowanych.

Obecna regulacja prawna mówi, iż bonami turystycznymi można płacić tylko do końca września tego roku. Jeśli ustawa o wydłużeniu terminu płatności wejdzie w życie, będzie można nimi płacić do 31 marca 2023 roku. Dokładniej mówiąc, w marcu będzie można zapłacić za wyjazd dziecka w sierpniu 2023 roku lub nawet później. /jpn/

Źródło: turystyka.rp.pl

Foto: Pixabay.comBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content