Borkoś wyróżniony przez Radę Warszawy. Postanowił oddać nagrodę mieszkańcom stolicy!

Marcin Borkowski Borkoś

Ratownik medyczny Marcin Borkowski, bardziej znany jako Borkoś, otrzymał od władz Warszawy nagrodę za działalność na rzecz ratowania ludzkiego życia i edukację z pierwszej pomocy. Nagrodę pieniężną, którą dostał postanowił przeznaczyć na zakup 100 apteczek samochodowych dla uczniów „samochodówki”.

Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy

Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy przyznawane są osobom lub instytucjom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla stolicy. W tym roku wśród 51 laureatów (36 osób i 15 organizacji) znalazł się również znany i popularny warszawski ratownik medyczny Marcin Borkowski „Borkoś”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta, którą zorganizowano w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nagrodę Borkosiowi wręczyła przewodnicząca Rady Ewa Malinowska-Grupińska.

Jeszcze podczas trwania uroczystości Borkowski zdradził, na co postanowił przeznaczyć otrzymane 10 tysięcy złotych:

Nagroda pieniężna, którą otrzymałem, zasili w postaci stu apteczek, samochody studentów „samochodówki”, i jak trzeba będzie, to uratują komuś życie – powiedział (cytat za eska.pl).

Ratuje życie, walczył o swoje!

Marcin Borkowski udziela pierwszej pomocy na ulicach Warszawy od wielu lat, nierzadko będąc pierwszym na miejscu wypadku. Po mieście poruszał się swoim charakterystycznym motoambulansem, dzięki któremu mógł szybko dotrzeć do potrzebujących, nawet podczas stołecznych korków.

13 października 2021 roku sam ratownik doznał poważnych obrażeń, gdy zderzył się swoim motoambulansem z samochodem osobowym na ulicy Radzymińskiej (pisaliśmy o tym na naszej stronie TUTAJ). Ratownik w ciężkim stanie trafił do szpitala i przez wiele tygodni poddawany był leczeniu. Później musiał odbyć trudną i długotrwałą rehabilitację. Niedawno jednak powrócił na ulice Warszawy i jeździ dużym, elektrycznym nissanem. /jn/

Źródło: Ratownicy24.pl, eska.pl, Mieszkaniec.pl Foto:

Foto: remiza.pl – Twittererror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content