Był poszukiwany listem gończym, wpadł na próbie kradzieży!

Był poszukiwany listem gończym, wpadł na próbie kradzieży!

Policjanci z Targówka zatrzymali 55-letniego mężczyznę, przyłapanego na próbie kradzieży. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że był on poszukiwany listem gończym. Tak więc z komisariatu trafił od razu do zakładu karnego.

55-latek został przyłapany przez pracowników sklepu przy ulicy Głębockiej, skąd próbował ukraść młotowiertarkę wartą blisko 700 złotych. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji z wydziału wywiadowczo-patrolowego komisariatu na Targówku. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, rutynowo sprawdzając jego dane w policyjnym systemie.

Okazało się, ze zatrzymany od pewnego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, próbując uniknąć zasądzoną mu karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 55-latek poszukiwany był rzez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz i Prokuraturę Rejonową Warszawa Wola. Sąd Rejonowy m.st. Warszawy wydał za nim list gończy.

Mężczyzna został zabrany do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Następnego dnia 55-latek został przesłuchany. Policjanci z Targówka przedstawili mu zarzut kradzieży po czym odtransportowali do zakładu karnego, gdzie ma odbyć zasądzą karę. Całkiem możliwe jest to, że zasądzony wyrok zostanie przedłużony o kolejne 5 lat więzienia! /jn/

Źródło i foto: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content