Byli poważnie wychłodzeni. Na szczęście pomoc przybyła na czas!

Byli poważnie wychłodzeni. Na szczęście pomoc przybyła na czas!

Strażnicy miejscy udzielili pomocy trojgu wychłodzonym osobom w kryzysie bezdomności. Dwaj mężczyźni i kobieta przebywali w pustostanie na Żeraniu. najbardziej wychłodzony mężczyzna w porę trafił do szpitala, a jego znajomi do noclegowni.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2023 roku. Rankiem tego dnia strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o osobach przebywających w pustostanie na ulicy Kupieckiej. Zdając sobie sprawę ze skutków wychłodzenia w niskiej temperaturze funkcjonariusze szybko podjęli interwencję.

Gdy mundurowi przybyli na wskazane miejsce, znaleźli trzy osoby leżące na posadce i przykryte szmatami. Byli to 41-letni i 57-letni mężczyźni oraz 68-letnia kobieta. 41-latek był tak bardzo wycieńczony i wychłodzony, że strażnicy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy zdecydowali, że mężczyzna musi zostać przewieziony do szpitala.

Dwójka jego towarzyszy – na szczęście – nie ucierpiała na tyle poważnie na zdrowiu, by konieczna była hospitalizacja. 68-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna zostali zabrani do żerańskiej noclegowni, która na prośbę strażników miejskich zgodziła się przyjąć obydwie osoby.

/JPN/

lokalny portal informacyjny w Warszawie

Źródło i foto: Straż Miejskaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content